Marienfried: dzień skupienia polskich redemptorystów pracujących w Niemczech
W poniedziałek 5 grudnia 2022 r. odbyło się w Pfaffenhofen an der Roth/Marienfried miesięczne spotkanie modlitewno-formacyjne polskich redemptorystów pracujących w Niemczech. Przewodnikiem duchowym tego spotkania był o. Mariusz Chyrowski CSsR.
On też wygłosił konferencję na temat: „Ku odnowie wspólnoty apostolskiej w perspektywie zbliżającej się kapituły prowincjalnej” oraz przewodniczył mszy św. w kaplicy w domu rekolekcyjnym i wygłosił homilię.
Ciekawostką tego spotkania było przybycie św. Mikołaja.
Polscy redemptoryści obecnie pracują w Niemczech w parafiach Polskiej Misji Katolickiej w Monachium, Stuttgarcie, Landshucie i Ratyzbonie oraz w kilku parafiach niemieckojęcznych w Bawarii, a także jednej włoskojęzycznej w Badenii-Wirtembergii.
o. Stanisław Rutka CSsR, Niemcy
































