• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Lublin: rozpoczęcie nowego roku formacji misjonarzy i rekolekcjonistów

  5 września 2022 roku we wspólnocie domu zakonnego redemptorystów w Lublinie odbyło się oficjalne rozpoczęcie nowego roku formacyjnego w Tirocinium Pastoralnym Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

  Oficjalne rozpoczęcie dokonało się podczas Eucharystii, której przewodniczył wikariusz prowincjała o. Dariusz Paszyński CSsR. Na liturgii zgromadzili się również członkowie lubelskiej wspólnoty redemptorystów.

  Podczas homilii o. Dariusz nawiązując do liturgii Słowa zwrócił uwagę na szczególną dzisiaj potrzebę ewangelizacji. Dobra Nowina jest lekarstwem na ludzką nędzę, której doświadcza człowiek wybierający grzech. Jezus posyła nas do świata, który chociaż tak często jest niewierny to potrzebuje Ewangelii.

  WIĘCEJ: lle rekolekcji przeprowadzili redemptoryści w Wielkim Poście 2022?

  W tym roku pod okiem prefekta o. Andrzeja Makowskiego CSsR pierwszy rok tirocinium rozpoczęli: o. Łukasz Baran CSsR i o. Łukasz Kalisz CSsR. Swoją formację w Tirocinium będą kontynuować na drugim roku: o. Dymitr Łabkow CSsR i o. Marek Krzyżkowski CSsR.

  Celem dwuletniego tirocinium jest możliwie pełne i bezpośrednie przygotowanie współbraci Prowincji Warszawskiej Redemptorystów do głoszenia słowa Bożego, przez głoszenie misji parafialnych i różnego rodzaju rekolekcji, zgodnie z charyzmatem Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Przygotowanie to odbywa się na trzech płaszczyznach: duchowej, intelektualnej i praktycznej.

  WIĘCEJ: „Posłani w pokoju Chrystusa” – warsztaty homiletyczne redemptorystów 2021

  o. Marek Krzyżkowski CSsR, Lublin

  Udostępnij