• Śpiewnik Redemptorystów
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Lublin: inauguracja roku formacyjnego w tirocinium

  Choć zajęcia w tirocinium ruszyły pełną parą z pierwszym dniem września 2018 r., to jednak dopiero w minioną środę, 31 października udało się oficjalnie rozpocząć kolejny rok formacyjny w dwuletnim studium misyjno-pastoralnym w Lublinie.

  Porannej Eucharystii przewodniczył o. dr Janusz Sok CSsR, Przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. W swojej homilii podkreślił unikatowość naszego studium w skali europejskiej, doceniając jednocześnie jakość formacji, jaka dokonuje się w tirocinium. Zachęcał również do tego, by pośród potoku słów, jaki przetacza się przez współczesny świat, nie przeoczyć tego słowa, które jest słowem najważniejszym – słowa Bożego, fundamentu, na którym musi być oparte głoszenie miłości Boga do człowieka.

  WIĘCEJ: Kuźnia kaznodziejów

  W tym roku formacyjnym nowymi słuchaczami tirocinium zostali o. Przemysław Ilski CSsR i o. Viktar Bokhan CSsR. Natomiast jako studenci drugiego roku swoją formację misyjno-pastoralną kontynuują o. dr Dariusz Pabiś CSsR i o. Arkadiusz Buszka CSsR. Przełożonym tirocinium jest od 2011 r. o. dr Andrzej Makowski CSsR.

  Tirocinium pastoralne stanowi jeden z etapów formacji ciągłej redemptorystów w Prowincji Warszawskiej i jest bezpośrednim przygotowania do zaangażowania w apostolat misyjny. Formacja w tirocinium obejmuje zarówno teoretyczne, jak i praktyczne przygotowanie do podjęcia działalności misyjnej: m.in. wprowadzenie w koncepcję misji redemptorystów w Polsce, w problematykę współczesnego Kościoła oraz świata, a także w zagadnienia związane z komunikacją słowną.

  Współbracia przygotowujący się do pracy misyjno-rekolekcyjnej, oprócz przygotowania zestawu kazań potrzebnych do uczestnictwa w prowadzeniu różnych rodzajów misji redemptorystów w Polsce oraz ćwiczeń z zakresu praktyki kaznodziejskiej mają także możliwość udziału w pracy misyjnej pod kierunkiem doświadczonych misjonarzy. Formacja w ramach tirocinium zawiera także momenty zmierzające do pogłębienia duchowości przygotowujących się do działalności misyjnej ze szczególnym podkreśleniem formacji pod kątem specyfiki duchowości misyjnej św. Alfonsa.

  WIĘCEJ: Nowi misjonarze na 60-lecie Tirocinium Pastoralnego

  WIĘCEJ: Misje parafialne i rekolekcje różnego typu prowadzone przez redemptorystów

  Siedzibą Tirocinium Pastoralnego Prowincji Warszawskiej Redemptorystów jest dom zakonny Zgromadzenia w Lublinie.

  o. Arkadiusz Buszka CSsR, fot. o. Waldemar Gonczaruk CSsR, Lublin

  Udostępnij