• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Lubaszowa: rekolekcje Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich

  Jak na Różańcowe Dzieło przystało, u początku października nowego miesiąca, w którym w sposób szczególny czcimy Maryję przez modlitwę różańcową, w domu rekolekcyjnym w Lubaszowej odbyły się w rekolekcje dla modlących się o powołania do Zgromadzenia Redemptorystów. Wzięło w nich udział ponad 30 osób z całej Polski, włączonych w Różańcowe Dzieło Wspierania Powołań Redemptorystowskich. Rekolekcje te poprowadził dla nas o. Artur Pruś CSsR – misjonarz z Rosji.

  Nasze spotkanie rozpoczęliśmy w czwartkowy wieczór, 30 września 2021 r., a zakończyliśmy w niedzielę. Podczas tych dni o. Artur podzielił się z nami świadectwem wiary i tym, jak tę wiarę przezywają katolicy na wschodzie, w Rosji, w Togliatti, gdzie obecnie o. Artur posługuje. Oprócz konferencji i spotkań ze Słowem Bożym i na modlitwie, mieliśmy okazję spotkać się z braćmi nowicjuszami, którzy towarzyszyli nam przez wszystkie dni rekolekcji wraz z o Łukaszem Listopadem CSsR – magistrem nowicjatu.

  W piątek odwiedził nas o. prowincjał Janusz Sok CSsR, a w sobotę uczestniczyliśmy w święceniach diakonatu siedmiu braci redemptorystów w Tuchowie. Był to dla nas bardzo piękny i wzruszający moment, ponieważ mogliśmy doświadczyć „owoców naszej modlitwy” i wraz ze Zgromadzeniem Redemptorystów cieszyć się nowymi braćmi, którzy niebawem pójdą w świat, by głosić Obfite Odkupienie – mówili uczestnicy rekolekcji.

  WIĘCEJ: Tuchów: „Upatrzcie siedmiu mężów, pełnych Ducha i mądrości!” – święcenia diakonatu

  W niedzielę odwiedzili nas bracia klerycy wraz z rektorem WSD Redemptorystów w Tuchowie, o. Maciejem Sadowskim CSsR, który wygłosił do nas piękne słowo i przewodniczył Eucharystii. Wielką radością była dla nas również wizyta kilku uczestników rekolekcji powołaniowych z redemptorystami: Jakuba, Filipa, Artura, Mateusza i Łukasza. Ubogacili oni nasze spotkanie swoją obecnością oraz wspólną modlitwą i piękną oprawą muzyczną podczas wieczornych apeli maryjnych.

  „Dziękujemy ojcom redemptorystom, a nade wszystko Panu Bogu za ten piękny czas i modlimy się o nowe i liczne powołania do Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Niech Pan Jezus nam wszystkim błogosławi”.

  o. Szczepan Hebda CSsR, Centrum Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów w Tuchowie

  Udostępnij