• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Kraków: nowi przełożeni wspólnot u stóp MB Nieustającej Pomocy

  W tych dniach w wielu wspólnotach zakonnych redemptorystów w Polsce swoją służbę rozpoczynają nowi przełożeni. W Krakowie w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w 25 rocznicę koronacji Ikony, razem z Zarządem Prowincji, powierzali jej podejmowane zadania, Współbraci oraz wszystkich, do których redemptoryści są posłani. Spotkanie odbyło się w piątek, 28 czerwca 2019 r.

  WIĘCEJ: Kraków: 25 rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy

  Zjazd stał się bardzo dobrą okazją do przedstawienia przez Zarząd Prowincji aktualnych spraw i wyzwań, przed którymi stoimi jako Prowincja i poszczególne wspólnoty. Przełożeni wypowiedzieli również swoje zdanie nt. podejmowanych planów, poziomu życia duchowego wspólnot i zachowywania ślubów zakonnych oraz oczekiwanego wsparcia ich starań przez Zarząd Prowincji.

  Braterska i szczera rozmowa pomoże na pewno na podjęcie w najbliższych miesiącach działań, które zaowocują – mamy nadzieję – lepszym pełnieniem naszej misji głoszenia Ewagelii i bycia jej transparentnymi świadkami wobec świata oraz siebie wzajemnie.

  Uroczystość Najswiętszego Serca Pana Jezusa i sanktuarium MB Nieustającej Pomocy wyznaczyły duchowy porządek spotkania – zwrócenie uwagi na posługę pasterską wg Serca Jezusa oraz ufna modlitwa przez wstawiennictwo Maryi za wszystkich redemptorystów, świeckich współpracowników, powołania i nasz apostolat.

  o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, Wrocław

   

   

  Udostępnij