• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Kraków: 25 rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy

  W krakowskim Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbyły się 16 czerwca 2019 r. uroczystości związane z 25. rocznicą koronacji obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił o. dr Janusz Sok CSsR, Prowincjał Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela.

  26 czerwca 1994 roku ks. kard. Franciszek Macharski w imieniu papieża Jana Pawła II nałożył korony papieskie na ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy – przypomniał o. Ireneusz Byczkiewicz CSsR, kustosz Sanktuarium.

  – Dziękując Bogu za to wszystko, co się wydarzyło przez te wszystkie lata trwania na modlitwie przed tym cudownym wizerunkiem, (…) przybywamy dzisiaj, by na nowo zawierzyć swoje serca, swoje życia Matce Bożej Nieustającej Pomocy – mówił o. Ireneusz Byczkiewicz CSsR.

  Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił o. Janusz Sok CSsR, prowincjał Warszawskiej Prowincji Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Przypomniał, że ponad 150 lat temu Papież wręczył w ręce ojców redemptorystów ikonę Matki Bożej i powiedział, by uczynili Ją znaną całemu światu.

  – Sprawcie zakonnicy, by ludzie na całym świecie Ją pokochali i czcili. Jak to zrobić? Sami wpierw Ją pokochajcie. (…) Maryjo prosimy Cię, bądź razem z nami, byśmy umieli dalej rozsławiać miłość do Ciebie – akcentował o. Janusz Sok CSsR.

  List do zgromadzonych na uroczystości skierował metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski.

  – Łączę się z wami w dziękczynnej modlitwie, aby Jej wstawiennictwo pomagało wam stać na straży Bożego porządku w rodzinach i środowiskach życia – pisał w liście ks. abp Marek Jędraszewski.

  Eucharystia była wielkim dziękczynieniem Panu Bogu za obecność Matki Bożej w historii zbawienia, w życiu Kościoła, naszej Ojczyzny, każdego człowieka oraz za koronację obrazu.

  za: RIRM
  Galeria zdjęć z jubileuszu, fot. Andrzej Głuc:

  Galaria zdjęć z koronacji w 1994 r. (Archiwum Parafi pw. św. Józefa w Krakowie – Podgórzu):

  Udostępnij