• Śpiewnik Redemptorystów
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Kraków: na wystawie „Polonia Sacra” o Sł. Bożym Bernardzie Łubieńskim CSsR

  W minioną środę, 7 listopada 2018 r., w Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie otwarta została wystawa czasowa pt. „Polonia Sacra”. W katalogu wystawy jest tekst o. dr. Macieja Sadowskiego CSsR „O. Bernard Łubieński na ścieżkach polskiej niepodległości w służbie Obfitego Odkupienia”.

  Na wystawie prezentowanych jest na niej ok. 200 dzieł sztuki, które przypominają chrześcijańskie korzenie narodu polskiego w kontekście 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i pokazują przywiązanie Polaków do tradycji chrześcijańskiej oraz świadczące o wkładzie duchowieństwa w walkę o niepodległość ojczyzny.

  W specjalnym katalogu tej wyjątkowej wystawy znalazł się też tekst autorstwa o. dr. Maciej Sadowskiego CSsR, rektora WSD Redemptorystów w Tuchowa, a zarazem wykładowcy UPJP II w Krakowie, „O. Bernard Łubieński na ścieżkach polskiej niepodległości w służbie Obfitego Odkupienia”. Przykład naszego sługi Bożego został przywołany pośród ważnych postaci z życia Kościoła i narodu, które walnie przyczyniły się do zachowania polskiej tożsamości i duchowej siły w dobie rozbiorów i walce o odzyskanie własnej państwowości.

  WIĘCEJ: O. Bernard Łubieński na ścieżkach polskiej niepodległości w służbie Obfitego Odkupienia

  WIĘCEJ: Czcigodny Sługa Boży Bernard Łubieński CSsR

  Wystawa jest objęta patronatem ks. abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

  WIĘCEJ: diecezja.pl/aktualnosci/patriotyczna-wystawa-polonia-sacra/

  o. Maciej Sadowski CSsR, Tuchów

  Udostępnij