• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Jak wesprzeć WSD Redemptorystów w Tuchowie?

  25 kwietnia 2021 r. to Niedziela Dobrego Pasterza, czyli dzień rozpoczynający „Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele”. W Orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Modlitwy o Powołania papież Franciszek przywołuje postać św. Józefa, wskazując Go jako opiekuna Bożych powołań. „Wstał, wziął w nocy Dziecię i Jego Matkę” (Mt 2, 14) – mówi Ewangelia, wskazując na jego gotowość i poświęcenie dla rodziny. Ta wrażliwa i troskliwa opieka jest znakiem właściwie realizowanego powołania.

  Przeżywając z wiarą „Tydzień modlitw o powołania” prosimy Wszystkich o modlitwę za nasze Wyższe Seminarium Duchowne Redemptorystów (Postulat, Nowicjat, Seminarium), które wychowuje młodych ludzi w duchu św. Alfonsa, aby obfite Odkupienie głoszone było na całym świecie. Pracujemy bowiem jako redemptoryści w wielu miejscach w Polsce, a także poza jej granicami.

  Mając na uwadze czas sanitarnych obostrzeń, zapraszamy do modlitwy wszystkich, którym leży na sercu dzieło powołań i naszej odpowiedzialności za powołania. W tym dziękczynieniu myślimy również o przyszłości kapłaństwa i misji Kościoła. Niech w tym tygodniu nie zabraknie naszej modlitwy w tej intencji.

  Zapraszamy też młodych ludzi, zwłaszcza ministrantów,  aby zechcieli – jak tylko obostrzenia pozwolą – skorzystać z naszego zaproszenia na wakacyjne dni z Bogiem, organizowane przez nasze zgromadzenie.

  WIĘCEJ: Co nas czeka w wakacje? – rekolekcje powołaniowe u redemptorystów

  Można również wesprzeć materialnie nasze seminarium. Bóg zapłać!

  Ofiary można dokonać przekazem pocztowym albo na konto Pekao S.A.:
  40 1240 1138 1111 0000 0275 6358
  z dopiskiem OFIARA NA SEMINARIUM

  Kontakt: Wyższe Seminarium Duchowne Redemptorystów
  ul. Wysoka 1, 33 – 170 Tuchów
  tel.: 14 632 72 00; rektorwsd@redemptor.pl

  WIĘCEJ: Zapraszamy do Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich!

  o. Piotr Podraza CSsR, Warszawa; przygot. materiałów: bracia klerycy WSD Redemptorystów w Tuchowie

   

   

  Udostępnij