• Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Homo Dei: Droga krzyżowa ze świętym Klemensem Hofbauerem

  Wydawnictwo Homo Dei w roku Jubileuszu 200-lecia śmierci św. Klemensa Hofbauera poleca na Wielki Post „Drogę krzyżową ze świętym Klemensem Hofbauerem”.

  Redemptoryści mówią o nim: Drugi Założyciel. Urodził się w Tasowicach na czeskich Morawach: ojciec – zmarł, gdy Klemens miał 7 lat – był Czechem, matka Niemką. Wychowywał się w biedzie. Był pomocnikiem w piekarni. Później był pustelnikiem w Italii. Wiele lat starał się o święcenia kapłańskie. Ze względu na antyklerykalny józefinizm panujący w Austrii wyjechał po raz kolejny do Rzymu – tu spotkał Redemptorystów.

  Był pierwszym obcokrajowcem w Zgromadzeniu. Pierwszą fundację założył w Warszawie przy kościele św. Benona. Nieprzychylność zlaicyzowanych władz spowodowała wyrzucenie redemptorystów – benonitów z Polski w 1808 r.

  Apostoł Warszawy – Klemens Hofbauer – stał się Apostołem Wiednia. Nie udała się mu żadna nowa fundacja. Po jego śmierci jednak zaowocowało rzucone przez niego ziarno: Redemptoryści gwałtownie rozrośli się w liczbę i rozprzestrzenili na Europę i Amerykę Płn.

  WIĘCEJ: Strona internetowa i sklep Wydawnictwa Homo Dei

   

  Udostępnij