• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Bardo: rozpoczynamy postulat 2019/2020

  20 września to dla nas bardzo ważny dzień. Przyjechaliśmy do Barda na Dolnym Śląsku, gdzie przywitał nas serdecznie prefekt postulatu o. Łukasz Drożak CSsR, który zapoznał nas z całą wspólnotą domową.

  23 września Mszą Świętą rozpoczęliśmy rekolekcje, stanowiące bezpośrednie przygotowanie do czasu postulatu. Poprowadził je o. Marcin Klamka CSsR, dzieląc się z nami swoim doświadczeniem i dając pierwsze rady dotyczące życia zakonnego, budowania relacji z przełożonymi, współbraćmi, a przede wszystkim z Chrystusem, wokół którego się gromadzimy. Wskazał na istotną rolę miłości Bożej, która pozwala nam stanąć w prawdzie i każdego dnia na nowo podejmować trud przemiany siebie, aby mężnie i z oddaniem iść za Odkupicielem.

  Zwieńczeniem czasu rekolekcji była wizyta o. Prowincjała Janusza Soka CSsR, który modlił się razem z nami. Podczas uroczystej Eucharystii wygłosił do nas okolicznościową homilię i uroczyście zainaugurował postulat redemptorystów 2019/2020.

  Prosimy z ufnością, by Matka Boża Nieustającej Pomocy oraz święci redemptoryści wspierali nas swoją modlitwą, abyśmy dobrze rozeznali nasze powołanie, potrafili je zrozumieć, a potem pokochać i gorliwie wypełniać.

  Patryk Gut, senior postulatu, Bardo

  Udostępnij