• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Bardo: rozpoczęcie postulatu 2020/21

  Nowy rok akademicki to także rozpoczęcie formacji w Postulacie Redemptorystów w Bardzie – pierwszego etapu wchodzenia w życie zakonne. Polecamy wychowawców i braci w modlitwie!

  W sobotę 26 września 2020 r. przyjechaliśmy wraz z rodzinami do Barda, aby rozpocząć nowy etap w naszym życiu, jakim jest czas postulatu. Każdego z nas przywitał serdecznie prefekt postulatu, o. Łukasz Drożak CSsR, który zapoznał nas z naszym nowym domem.

  W poniedziałek, 28 września, rozpoczęliśmy rekolekcje, które poprowadził dla nas o. Marcin Klamka CSsR. W swoich konferencjach i homiliach zwracał on szczególną uwagę na wartość miłości w naszym życiu, oraz zachęcał, aby każdego dnia stawać w prawdzie wobec siebie samego oraz wobec współbraci i przełożonych. Dawał nam też, na przykładzie własnego powołania, ważne wskazówki i porady jak dobrze przeżyć czas postulatu oraz jak powinna wyglądać nasza droga formacji. ​​

  Zwieńczeniem czasu rekolekcji była uroczysta Msza Święta, podczas której zawierzyliśmy Matce Bożej czas postulatu.

  ​Pragniemy przez ten pierwszy rok dobrze rozeznać nasze powołanie. Prosimy, by Matka Boża Nieustającej Pomocy, założyciel redemptorystów św. Alfons Liguori oraz święci i błogosławieni redemptoryści ogarniali nas zawsze swoim wstawiennictwem.

  Bracia postulanci, Bardo

  Duszpasterstwo powołań kandydatów na ojców lub braci zakonnych

  Wyższe Seminarium Duchowne Redemptorystów

  Strona Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów

   

   

  Udostępnij