• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  W Argentynie zmarł o. Józef Baraniak CSsR

  20 grudnia 2016 r. zmarł w wieku 70 lat w La Plata w Argentynie nasz Współbrat, o. Józef Baraniak CSsR. Poza latami formacji zakonnej i kapłańskiej w Polsce całe swe życie redemptorysty spędził jako misjonarz w Ameryce Południowej, należał do Wiceprowincji Resistencia. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

  SONY DSCO. Józef Baraniak CSsR urodził się 21 stycznia 1946 r. w Błennej, pierwsze śluby zakonne złożył 24 września 1962 r., śluby wieczyste 1 lutego 1972 r. Został wyświęcony na kapłana 21 czerwca 1972 r. w Tuchowie i wyjechał na misje do Argentyny. Już w 1973 r. został przełożonym i proboszczem parafii Najświętszego Serca w Villa Angela, następnie pełnił posługę jako proboszcz w kilku kolejnych parafiach: Matki Nieustającej Pomocy w Buenos Aires, w miejscowości Charata, w domu parafialnym i nowicjacie redemptorystów w San Pedro, potem w Matara i ponownie w Villa Angela. Od 2013 r. był wikariuszem w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Chubut w Patagonii.

  Zmarł po dłuższej chorobie 20 grudnia 2016 r w La Plata. Pogrzeb odbędzie się w Quilmes 22 grudnia o godz. 10.00.

  Odszedł do Pana redemptorysta, który umiłował ludzi ubogich i dla nich poświecił swoje życie, głosząc im Słowo Boże oparte na swoim pokornym świadectwie. Umiłował całym sercem Maryję, a różaniec był dla niego obroną i siłą w życiu duchowym. Niech Chrystus Odkupiciel przyjmie Go w swojej chwale.

  o. Henryk Kaczocha CSsR, Przełożony Wiceprowincji Resistencia

   

  Film z 2013 r. na jubileusz 50-lecia życia zakonnego i 40-lecia święceń kapłańskich śp. o. Józefa Baraniaka CSsR

  Udostępnij