• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Angola: trwają wspierane przez nas prace przy budowie klasztoru Redemptorystek

  20160704_094434

  Prowincja Warszawska Redemptorystów wśród wielu dzieł misyjnych wspomaga także Siostry Redemptorystki w budowie nowego klasztoru w Angoli. Niedawno został ukończony pierwszy etap budowy. Oto relacja.

  * * *

  Kończymy budowę pierwszego budynku klasztoru. Zostało jeszcze tylko wmontować drzwi, moskitiery i okna. Wszystko dzięki ofiarności naszych dobroczyńców, w tym Prowincji Warszawskiej. Stale dziękujemy Bogu za nich i modlimy się w ich intencji.

  Przesyłamy kilka zdjęć w załączniku, abyście mogli zobaczyć nasz klasztor, owoc waszej pomocy, za którą bardzo Wam dziękujemy. Pierwszy budynek jest prawie skończony, ale trudno jeszcze w nim zamieszkać, bo nie ma mebli. Liczymy ciągle na dobre serca naszych dobrodziejów gdyż cena umeblowania jest dla nas zbyt wysoka.

  Siostry z Riom (Francja), które sprzedały dom, ofiarowały nam dużą sumę pieniędzy na budowę kaplicy. Jesteśmy bardzo wdzięczne za ten dar gdyż, kiedy my zamieszkamy w naszym własnym klasztorze, również Pan będzie miał swój dom. Prace rozpoczną się niezwłocznie, gdyż z każdym dniem euro traci na wartości.

  Dziękujcie Bogu razem z nami, módlcie się i wspierajcie nas modlitwa, aby Pan dokończył dzieła, które rozpoczął. Owocnej misji! Z modlitwą

  Wasze Siostry z Huambo, s. Valentine

  * * *

  Wsparcie zostało przekazane poprzez Sekretariat Misji Zagranicznych, który dysponuje funduszami zbieranami w naszych klasztorach i kościołach na cele misyjne.

  4 czerwca 2016 r. w pobliżu Huambo w Angoli został pobłogosławiony i wmurowany kamień  węgielny pod nowy klasztor Redemptorystek. Grupa sześciu sióstr przybyła z Burkina Faso (pięć Burkinijek i jedna Francuzka) już rok wcześniej i mieszka czasowo w domu Redemptorystów w Huambo w środkowej części tego kraju.

  W 2016 roku wspomogliśmy dzieła misyjne m.in. w Rosji (Togialtti), Brazylii, Patagonii w Argentynie, Afryce i Boliwii, Burkina Faso, a także wsparliśmy budowę klasztoru Redemptorystek we Lwowie. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na cele misyjne Redemptorystów i prosimy o dalszą pomoc i współpracę w misyjnym dziele Kościoła.

  o. Piotr Podraza CSsR, Sekretariat Misji Zagranicznych Redemptorystów

  Nr konta bankowego:

  Misja Redemptorystów w Afryce

  ul. Piesza 1, 00-230 Warszawa

  nr konta: 80 1240 1037 1111 0000 0693 5034

   

   

  Udostępnij