• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Angola: redemptorystki wprowadziły się do nowego klasztoru – wspieraliśmy jego budowę

  W Angoli grupa pochodzących z Burkina Faso sześciu sióstr redemptorystek wprowadziła się 1 sierpnia 2017 r. do nowowybudowanego klasztoru Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w miejscowości Cuando, w pobliżu miasta Huambo. Prowincja Warszawska Redemptorystów wspierała jego budowę.

  WIĘCEJ: Angola: trwają wspierane przez nas prace przy budowie klasztoru Redemptorystek

  Na ziemi oddanej przez redemptorystów klasztor został budowany od podstaw przy wsparciu miejscowego ordynariusza, abpa José Queirós Alves CSsR, miejscowych Współbraci ,redemptorystów innych prowincji, osób świeckich oraz korzystając ze wspólnego funduszu Zakonu Najświętszego Odkupiciela.

  Prace wykończeniowe wciąż jeszcze trwają, ale siostry postanowił osiedlić się w głównej części klasztoru, aby mógł zacząć prowadzić monastyczne już w klasztorze. Dotychczas siostry mieszkały wcześniej w domu redemptorystów w centrum miasta Huambo, a ostatnie sześć miesięcy w domu użyczonym przez siostry trapistki w okolicach tego miasta.

  W wydrzeniu tym wzięła udział cała redemptorystowska rodzina w Huambo oraz inne osoby konsekrowane, kapłani i zaproszeni świeccy. W atmosferze radości i nadziei ks. abp Queirós pobłogosławił ukończoną część i przewodniczył Eucharystii inaugurującej życie monastyczne w tym klasztorze. Podczas liturgii rozpoczęto także kolejny rok postulatu redemptorystów.

  o. João Pedro Fernandes CSsR, Angola/ oprac. red. za: cssr.news

  * * *

  Nasze wsparcie zostało przekazane poprzez Sekretariat Misji Zagranicznych, który dysponuje funduszami zbieranami w naszych klasztorach i kościołach na cele misyjne.

  W 2016 roku wspomogliśmy dzieła misyjne m.in. w Rosji (Togialtti), Brazylii, Patagonii w Argentynie, Afryce i Boliwii, Burkina Faso, a także wsparliśmy budowę klasztoru Redemptorystek we Lwowie. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na cele misyjne Redemptorystów i prosimy o dalszą pomoc i współpracę w misyjnym dziele Kościoła.

  o. Piotr Podraza CSsR, Sekretariat Misji Zagranicznych Redemptorystów

  Nr konta bankowego:

  Misja Redemptorystów w Afryce

  ul. Piesza 1, 00-230 Warszawa

  nr konta: 80 1240 1037 1111 0000 0693 5034

   

  Udostępnij