• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  62. Ogólnopolski Zjazd Zespołu Misyjnego „Wschód”

  W dniach 21-23 października br. w Kaniach Helenowskich odbył się 62. Ogólnopolski Zjazd Zespołu Misyjnego „Wschód”. Podczas tych dni towarzyszyły nam słowa z Dziejów Apostolskich: „Będziecie moimi świadkami” (Dz 1,8).

  WIĘCEJ: Niedziela Misyjna 2022: Będziecie moimi świadkami

  Nasze spotkanie rozpoczęło się w piątkowy wieczór Mszą Świętą, którą celebrował o. Sylwester Pactwa, przewodniczący zespołu. Po Eucharystii był czas na rozmowy do późnego wieczora przy herbacie i ciastku.

  Sobotni poranek rozpoczął się od medytacji według św. Alfonsa. Następnie mieliśmy możliwość wysłuchania kilku słów na temat orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień Misyjny, które było inspiracją do tematu przewodniego naszego spotkania. Skupiliśmy się na zrozumieniu trzech postaw uczniów: „Będziecie moimi świadkami”, „aż po krańce ziemi” i „otrzymacie moc Ducha Świętego”. Kolejnym punktem naszego programu była konferencja „Aktualizacja wiary”, w której słuchaliśmy o rozwijaniu i podtrzymywaniu ognia naszej wiary. Popołudnie upłynęło nam na podsumowaniu tegorocznych Wakacji z Bogiem i planowaniu dalszej działalności Zespołu Misyjnego „Wschód”. Warto wspomnieć, że w nocy z soboty na niedzielę mieliśmy możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.

  WIĘCEJ: Grodno: po dwuletniej przerwie wróciły Wakacje z Bogiem

  Nasze spotkanie zakończyliśmy w niedzielę. Podczas homilii o. Sylwester Pactwa zachęcał, aby – w myśl słów św. Pawła: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem” (2 Tm 4,7) – dotrzeć do mety, wytrwać do końca.

  Dziękujemy, że dobry Bóg daje nam możliwość rozpocząć kolejny rok formacyjny. Niech nam błogosławi na kolejne lata, a Maryja, Gwiazda Nowej Ewangelizacji, niech nas prowadzi.

  tekst: Paulina Jeżakowska, Toruń; fot.: ZM Wschód

  Udostępnij