• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  20 czerwca: XXII Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasnej Górę

  W najbliższą niedzielę, 20 czerwca 2021 r. odbędzie się spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasnej Górze. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Do Ciebie się uciekamy”.

  To już 22. raz, gdy Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci spotkają się w duchowej stolicy Polski. Pielgrzymka rozpocznie się o godzinie 11.00 koncertami Armii Dzieci i ks. bpa Antoniego Długosza. [czytaj więcej]

  Dzieci będą też uczestniczyć w modlitwie różańcowej z Magdaleną Buczek, która co roku towarzyszy im w pielgrzymowaniu. Ona również zwraca uwagę na hasło tegorocznej pielgrzymki: „Do Ciebie się uciekamy”, podkreślając, że Maryja jest naszą ukochaną Matką, do której idziemy ze wszystkimi naszymi intencjami, problemami, sprawami. Maryja nas zrozumie i wleje do naszych serc prawdziwą nadzieję.

  O godzinie 13.30 sprawowana będzie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Antoniego Długosza, który zachęca, by na nowo wskazywać dzieciom drogę do Kościoła.

  „Ważne, aby dzieci wiedziały, że drugim domem rodzinnym jest Kościół. Przez sakrament Chrztu św. stały się braćmi i siostrami Pana Jezusa” – tłumaczy biskup senior archidiecezji częstochowskiej.

  Po Mszy św. na dzieci czekają konkursy z nagrodami.

  Organizatorzy przypominają, że w autokarach wszystkie miejsca siedzące mogą już być zajęte.

  Wspólnota Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci działająca przy Radiu Maryja powstała w 1997 roku. Jest obecna na wszystkich kontynentach świata. Wspólnota PKRD skupia dzieci, które zobowiązują się, aby każdego dnia odmawiać co najmniej jedną dziesiątkę Różańca świętego. Tym samym odpowiadają one na zaproszenie Matki Bożej do codziennej modlitwy różańcowej. Informacje o PKRD, także dotyczące tego, w jaki sposób je zakładać, są zamieszczone na stronie www.pkrd.pl.

  za: TV Trwam News/radiomaryja.pl

  Udostępnij