• Śpiewnik Redemptorystów
  Media, wydawnictwa, drukarnia
  Portal Kaznodziejski
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  10 września: 85 rocznica śmierci o. Bernarda Łubieńskiego

  W poniedziałek, 10 września 2018 r. przypada 85 rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego. Dlatego w kościołach i wspólnotach redemptorystów będziemy przeżywać kolejny dzień modlitw o jego beatyfikację. Zamieszczamy dostosowany materiał liturgiczny, aby wspólnie modlić się o cud przez wstawiennictwo o. Bernarda, który jest konieczny do ukończenia jego procesu beatyfikacyjnego.

  Zachęcamy do promowania i rozpowszechniania wśród wiernych najnowszego numeru biuletynu „Apostoł Polski” (nr 55, wrzesień-listopad 2018), który ukazał się w ostatnich tygodniach. W tym numerze znajduje się m.in. fragment „Wspomnień” o. Bernarda o nauce w kolegium katolickim w Ushaw oraz relacje ze starań o. Bernarda o podjęcie przez redemptorystów pracy na Woli w Warszawie pod koniec I wojny światowej. Ponadto są też nowe prośby i podziękowania zanoszone do Boga za jego wstawiennictwem.

  Warto przy tej okazji przypomnieć słowa postulatora generalnego o. Antonio Marrazzo CSsR: „Trzeba, aby ludzie uwierzyli, że można ufać tej osobie, że jest to szczególny wzór chrześcijańskiego życia i świętości kanonizowanej. Jeżeli będziemy zachęcać do modlitwy za wstawiennictwem o. Łubieńskiego, to będzie cud tak ewidentny, że zostanie zakończony proces. Mamy nadzieję, że ludzie opowiedzą nam o otrzymanych łaskach za wstawiennictwem o. Bernarda”.

  Niedawno zostały wydrukowane nowe obrazki pojedyncze i składane z modlitwą o beatyfikację i nowenną o uproszenie łask za przyczyną o. Bernarda. Została też przygotowana wystawa poświęcona ojcu Bernardowi Łubieńskiemu:  https://www.redemptor.pl/wystawa-o-o-bernardzie-lubienskim/ którą obecnie można zwiedzać w Warszawie w kościele św. Klemensa na Karolkowej.

  WIĘCEJ: Czcigodny Sługa Boży Bernard Łubieński CSsR – misjonarz, który wzbudzał nadzieję [VIDEO]

  * * *

  O. Bernard Łubieński przyczynił się do powrotu Zgromadzenia Redemptorystów do Polski w 1883 r. (Mościska). Pomimo częściowego paraliżu nóg głosił misje ludowe, rekolekcje parafialne i inne ćwiczenia duchowe w Polsce i Europie. Gorliwie szerzył kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zmarł 10 września 1933 r. w Warszawie.

  Przez swoją pracę apostolską o. Bernard przyczynił się w pewnym stopniu do odrodzenia religijno-moralnego w społeczeństwie polskim. Kierując się hasłem redemptorystów „Obfite u Niego Odkupienie”, działał wytrwale i ofiarnie w służbie ewangelizacji. Współcześni mu pisarze nazwali go „niestrudzonym głosicielem słowa Bożego”.

  Doczesne szczątki o. Bernarda Łubieńskiego spoczywają w kościele św. Klemensa na Woli w Warszawie (ul. Karolkowa 49), który jest szczególnym miejscem rozwoju jego kultu. Przybliżaniu życia i duchowości o. Łubieńskiego służy biuletyn „Apostoł Polski”, który jest wydawany kilka razy w roku przez postulację sprawy beatyfikacji.

  6 marca 2018 papież Franciszek zatwierdził dekret o heroiczności cnót o. Bernarda. Do ukończenia procesu beatyfikacyjnego konieczne jest stwierdzenie przynajmniej jednego cudu dokonanego przez Boga za przyczyną sługi Bożego, dlatego zachęcamy do modlitwy w tej intencji.

  Świadectwa o łaskach otrzymanych za jego przyczyną prosimy zgłaszać do Wicepostulatora sprawy beatyfikacji na adres:

  o. Sławomir Pawłowicz, ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów

  e-mail:o.bernard@cssr.pl

  Pod ten adres można też zwracać się z prośbą o potrzebne informacje, obrazki z modlitwą o uproszenie łask oraz biuletyn „Apostoł Polski”.

  * * *

  MODLITWA O UPROSZENIE ŁASK ZA PRZYCZYNĄ SŁUGI BOŻEGO O. BERNARDA ŁUBIEŃSKIEGO ORAZ O JEGO BEATYFIKACJĘ

  Boże, który Sługę Twego, Bernarda, obdarzyłeś apostolskim zapałem i mocą ducha w niesieniu krzyża, spraw prosimy, aby ten, który dla prowadzenia ludzi do Królestwa Prawdy i Miłości oddał całe swoje życie, doznawał czci świętych wśród wiernych Twojego Kościoła i był naszym orędownikiem u Ciebie. Udziel nam za jego przyczyną łaski …, której obecnie szczególnie potrzebujemy. Prosimy Cię o to przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

  Udostępnij