• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Ameryka Płn.: o wprowadzeniu w życie decyzji XXV Kapituły Generalnej

  (New Jersey, USA) III faza Kapituły Generalnej rozpoczęła się 26 września 2017 r. w domu rekolekcyjnym San Alfonso w Long Branch, New Jersey w USA. W spotkaniu udział bierze także polski redemptorysta – o. Łukasz Drożak CSsR, koordynator wspólnot Prowincji Warszawskiej w USA.

  Kapitularze przybyli z Kanady i USA, by spotkać się z Przełożonym Generalnym o. Michaelem Brehlem CSsR, br. Jeffrey’em Rolle CSsR, Radnym Generalnym i o. Jackiem Kingsburym CSsR, Koordynatorem Konferencji Redemptorystów Ameryki Północnej i Karaibów. Spędzą tydzień, rozmawiając i planując wprowadzenie w życie decycji podjętych na fazie kanonicznej kapituły w Pattaya w Tajlandii w 2016 r.

  Na spotkaniu brakuje o. Rodney’a Olive CSsR, który musiał pozstać na Dominice na Karaibach po przejściu huraganu Maria. Uczestnicy modlą się za wszystkich, którzy ucierpieli w wyniku burz i trzęsień ziemi i proszą także o wsparcie modlitewne dla nich w tym tygodniu.

  za: cssr.news

  W ostatnim czasie zostali mianowani także nowi koordynatorzy kontynentalnych konferencji naszego Zgromadzenia: dla Ameryki Południowej o. Marcelo Conceição Araújo CSsR i dla Afryki o. Zephyrin Luyila Ndongala CSsR. Gratulujemy!

  WIĘCEJ: O. Johannes Römelt CSsR nowym koordynatorem Konferencji Redemptorystów Europy

  red.

  Udostępnij