• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Zmarł p. Mariusz Łabędź, wieloletni nauczyciel w nowicjacie w Lubaszowej

  Rankiem 20 lipca 2017 r., w hospicjum w Dąbrowie Tarnowskiej, zmarł doskonały muzyk, organista i dyrygent oraz wieloletni nauczyciel emisji głosu w nowicjacie redemptorystów w Lubaszowej. Przegrał trzyletnią walkę z nowotworem złośliwym. Ostatnie miesiące były dla niego szczególnie trudne i pełne cierpienia. Osierocił troje dzieci w wieku szkolnym. Miał 53 lata.

  Mariusz Mikołaj Łabędź był absolwentem Studium Organistowskiego w Tarnowie oraz Studium przy Instytucie Liturgicznym PAT w Krakowie. Był organistą w Parafii Miłosierdzia Bożego, a od 1996 r. w Parafii Świętej Rodziny w Tarnowie. Był laureatem I i II Festiwalu Organistów Diecezji Tarnowskiej, zdobył dwa wyróżnienia i dyplom za najlepsze wykonanie utworu chorałowego.

  W latach 2000 – 2005 był wokalistą Chóru Kantorei Sankt Barbara w Krakowie. W 2000 r. założył chór Cantores Sanctae Familiae przy kościele Misjonarzy w Tarnowie. Wraz z chórem wielokrotnie zajmował czołowe miejsca na festiwalach ogólnopolskich. Był członkiem Diecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej i zespołu redakcyjnego pisma diecezjalnego Hosanna. W 2008 r. był zastępcą dyrektora Ogólnopolskiego Festiwalu Sacra Ecclesiae Cantio.

  Dla nas, redemptorystów, pozostanie natomiast wzorem kompetentnego nauczyciela, cierpliwego pedagoga i człowieka ogromnej kultury. Zostawił w nowicjuszach i wychowawcach nowicjatu dużo serdeczności i ufności w Bożą opatrzność. Był człowiekiem skromnym i oddanym swojej rodzinie.

  Uroczystości pogrzebowe zaplanowane są na sobotę 22 lipca 2017 r. w kościele Św. Rodziny u Misjonarzy w Tarnowie:

  10.30 – różaniec,

  11.00 – Eucharystia.

  Pochówek nastąpi na rodzinnym cmentarzu w Łękawicy.

  Niech odpoczywa w Pokoju!

  o. Mariusz Chyrowski CSsR, magister nowicjatu, Lubaszowa

  Udostępnij