• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Zmarł o. Stanisław Ostrowski CSsR

  W sobotę, 19 sierpnia 2023 r. w Tuchowie w wieku 83 lat zmarł o. Stanisław Ostrowski CSsR. W Zgromadzeniu Redemptorystów przeżył 64 lata, a w kapłaństwie 59 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

  Msza św. pogrzebowa odbędzie się we wtorek, 22 sierpnia 2023 r. o godz. 11.00 w sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. Pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała i różaniec.

  * * *

  O. Stanisław Ostrowski urodził się 6 kwietnia 1940 roku w Trzemesnej (gmina Tuchów) jako piąte dziecko Ludwika i Marii zd. Onak. W 1954 roku ukończył szkołę podstawową w Trzemesnej, następnie uczęszczał do liceum w Tuchowie, gdzie w 1958 roku zdał maturę.

  W tym samym roku wstąpił do Zgromadzenia Redemptorystów. Pierwszą profesję zakonną złożył po ukończeniu nowicjatu w Braniewie, 15 sierpnia 1959 r, zaś śluby wieczyste 31 sierpnia 1962 r. w Tuchowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 19 lipca 1964 r. i jeszcze przez rok po-
  został w Tuchowie, aby ukończyć czas studiów seminaryjnych.

  Następnie odbył roczne tirocinium w Toruniu i w 1966 roku został skierowany do Krakowa. Następnie pracował jako katecheta, duszpasterz, misjonarz i rekolekcjonista w Gliwicach, Szczecinku, Tuchowie, Lubaszowej, Elblągu i Paczkowie. Był długoletnim i cenionym spowiednikiem oraz kierownikiem duchowym w nowicjacie na Lubaszowej oraz w seminarium duchownym w Tuchowie.

  Dwukrotnie i najdłużej przebywał w Bardzie, skąd w 2022 roku został przeniesiony do Tuchowa, gdzie cierpliwie znosił trudy choroby. Był miłośnikiem gór i turystyki wędrowniczej. Zmarł w sobotę, 19 sierpnia 2023 roku.

  Udostępnij