• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Zmarł o. Jan Rzepiela CSsR

  Dziś, 19 czerwca 2020 r., w Krakowie zmarł nasz Współbrat, o. Jan Rzepiela CSsR (senior). Miał 75 lat. Zmarł w 56. roku życia zakonnego i na dwa dni przed złotym jubileuszem kapłaństwa. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie…

  O. Jan Rzepiela CSsR (senior), mieszkający w Tuchowie, od dwóch tygodni przebywał w szpitalu w Krakowie w związku z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Od ponad tygodnia był w ciężkim stanie, miał także inne choroby współistniejące.

  Msza św. pogrzebowa odbędzie się w środę 24 czerwca 2020 r. o godz. 1400 w kaplicy na cmentarzu w Tuchowie. Pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała do kaplicy i różaniec.

  Msza św. pogrzebowa zmarłego o. Jana Rzepieli CSsR (seniora) będzie transmitowana na fanpage’u Bazylika Mniejsza w Tuchowie na Facebooku. Adres: https://www.facebook.com/bazylikatuchow/

  *****

  O. Jan Rzepiela (senior) urodził się 16 stycznia 1945 r. w Szymbarku k. Gorlic, pierwszą profesję zakonną w Zgromadzeniu Redemptorystów złożył 15 sierpnia 1964 r., a święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1970 r.

  Pracował najpierw jako katecheta w Toruniu (1970-1971) oraz jako katecheta i wikariusz w Tuchowie (1971-1975). W 1975 r. rozpoczął studia w Katedrze Teologii Fundamentalnej KUL, uzyskując w 1978 r. tytuł licencjusza na podstawie pracy Mitologiczna interpretacja Ewangelii w ujęciu Andrzeja Niemojewskiego. Następnie rozpoczął studia doktoranckie, ale już w 1979 r. został przeniesiony do Tuchowa w charakterze wykładowcy teologii fundamentalnej, ekumenizmu i religiologii w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów.

  W latach 1984-1990 pełnił funkcję przełożonego domu nowicjatu w Lubaszowej, kontynuując nadal wykłady w WSD Redemptorystów i w nowicjacie sióstr służebniczek dębickich w Tuchowie. Był też odpowiedzialny za budowę kościoła św. Gerarda w Lubaszowej.

  W 1990 r. został przeniesiony do Tuchowa, a w 1997 r. ponownie do Lubaszowej. Od 2000 r. pracował w Paczkowie, natomiast od 2014 r. był ponownie członkiem wspólnoty redemptorystów w Tuchowie.

  O. Jan był bardzo cenionym i serdecznym duszpasterzem, wzbudzającym gorące uczucia kaznodzieją i przez wiele lat lubianym wykładowcą teologii fundamentalnej i religiologii w Seminarium Redemptorystów w Tuchowie.

  Większość swego życia zakonnego spędził przy sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej i był Jej gorliwym czcicielem.

  red.

  Udostępnij