• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Zarządzanie mediami cyfrowymi i dziennikarstwo śledcze to nowe specjalności w WSKSiM

  Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu otwiera od nowego roku akademickiego następne nowe specjalności: zarządzanie mediami cyfrowymi i dziennikarstwo śledcze. Zachęcamy do studiowania!

  Specjalność zarządzanie mediami cyfrowymi zajmuje się kwestiami zarządzania związanymi z opracowywaniem, organizacją i marketingiem projektów mediów cyfrowych. Pod koniec tego unikalnego programu studiów zbudujesz połączenia z firmami i sieciami branżowymi, eko-systemem mediów (m.in. Internet, media społecznościowe, video, TV, radio, prasa) oraz stworzysz portfolio oparte na projektach, które znacznie ułatwią Ci wejście na rynek pracy.

  Absolwenci mogą kontynuować karierę w zakresie tworzenia stron internetowych, projektowania, zarządzania projektami z obszaru nowych mediów, edukacji i szkoleń online. Studia te są skierowane także do osób zainteresowanych badaniem rynku mediów oraz mediów cyfrowych.

  Specjalność dziennikarstwo śledcze łączy wiodących praktyków mediów, prawa, zarządzania w celu zapewnienia zaawansowanych metod w zakresie nowych śledczych umiejętności zbierania informacji i publikowania, mających zastosowanie w szeregu kontekstów zawodowych, w dziennikarstwie i poza nim.

  Absolwenci mogą kontynuować karierę w dziennikarstwie zawodowym – zwłaszcza w dziennikarstwie bieżącym i długofalowych relacjach drukowanych i online – w mediach lub public relations (PR). Ten program jest również odpowiedni dla studentów pragnących rozpocząć lub rozwijać karierę w sektorach organizacji pozarządowych lub prawniczych, szczególnie w obszarach praw człowieka, wolności obywatelskich i zapobiegania korupcji.

  Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu to renomowana uczelnia, która oferuje atrakcyjne kierunki studiów: dziennikarstwo i komunikacja społeczna, politologia, informatyka (inżynierska) oraz informatyka medialna. W ramach tych kierunków studenci mają do wyboru interesujące specjalności, przygotowujące do różnych segmentów rynku pracy. O wiedzę dba wybitna kadra profesorska i wielu ekspertów.

  Wszystkie prowadzone kierunki posiadają pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej, a dziennikarstwo i komunikacja społeczna jako jedyny praktyczny kierunek w Polsce ocenę wyróżniającą.

  Od 2019 roku WSKSiM uzyskała też zgodę Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie studiów licencjackich na kierunku pielęgniarstwo.

  red.; fot. wsksim.edu.pl

  Udostępnij