• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Wrocław: pielgrzymka do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy z udziałem alumnów WSD Redemptorystów

  Wczesnym rankiem 21 października 2023 roku spod katedry św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu wyruszyła Piesza Pielgrzymka Wrocławska do grobu świętej Jadwigi w Trzebnicy. Tegoroczna pielgrzymka przebiegła pod hasłem: “Co powie syn?”. Jest to nawiązanie do fragmentu Ewangelii, w którym Matka Boża nakazuje sługom na weselu w Kanie Galilejskiej, by uczynili wszystko, co powie im Jezus. W tym roku grupa nr 10, prowadzona przez redemptorystów pracujących w parafii pw. NMP Matki Pocieszenia we Wrocławiu, powiększyła się o alumnów WSD Redemptorystów w Krakowie wraz z ich przełożonym. 

  Przewodnikiem prawie 100-osobowej grupy był o. Tomasz Marcinek CSsR, wikariusz wrocławskiej parafii. Konferencję wygłosił dla nas duszpasterz akademicki o. Paweł Zyskowski CSsR. Bracia klerycy wraz z o. prefektem Adamem Koślą CSsR przybliżyli pielgrzymom historię powstania Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, podzielili się świadectwem powołania oraz pomagali w prowadzeniu niektórych modlitw.

  Po dotarciu do Trzebnicy była chwila, by pomodlić się przed konfesją św. Jadwigi. Zwieńczeniem naszej wędrówki była Eucharystia pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego. W homilii ks. biskup pomocniczy diecezji legnickiej Piotr Wawrzynek zachęcał pielgrzymów do przekazywania dalej wiary, którą już mamy. Zwrócił szczególną uwagę na to, że nawet w najcięższych momentach naszego życia jesteśmy częścią wspólnoty Kościoła i nie jesteśmy zdani sami na siebie.

  Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu i świętej Jadwidze za bezpieczne dotarcie do celu oraz piękną pogodę. Wróciliśmy do domów umocnieni i mimo zmęczenia fizycznego naładowani siłami duchowymi.

  br. Robert Krotowski CSsR, Kraków

  Udostępnij