• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Wizytacja brazylijskiej Wiceprowincji Bahia

   Od 12 listopada trwa wizytacja kanoniczna współbraci z Wiceprowincji Bahia w Brazylii. Wizytację prowadzą prowincjał o. Janusz Sok i o. Witold Radowski, przewodniczący Sekretariatu Misji Zagranicznych. W jej ramach odbyło się coroczne spotkanie wszystkich współbraci z wiceprowincji. Spotkania te mają wymiar formacyjny. Głównym tematem tegorocznego spotkania było życie konsekrowane. Konferencje wygłosił o. Laurence Patrik Keams z prowincji Campo Grande. Współbracia również pracowali nad statutami wiceprowincji oraz pochylili się nad planem pastoralym, który realizują w swojej pracy.

  Redemptoryści polscy w Brazylii pracują od 41 lat. Ojcowie: Tadeusz Mazurkiewicz, Franciszek Deluga, Józef Danieluk oraz Łukasz Kocik w 1972 roku przybyli do Bom Jesus da Lapa, by rozpocząć pracę w sanktuarium Dobrego Jezusa. Obecnie Wiceprowincja Bahia liczy 43 współbraci. Jej przełożonym jest Brazylijczyk o. Joao Batista. W seminarium duchownym  do życia zakonnego i kapłańskiego przygotowuje się 15 młodych mężczyzn z tutejszych terenów.

  Redemptoryści z Bahia pracują w sanktuariach, parafiach obejmujące najuboższe rejony oraz głoszą misje ludowe. W sanktuarium Dobrego Jezusa w Bom Jesus da Lapa redemptoryści prowadzą radio oraz  telewizję internetową: tvbomjesus.com.

  O. Witold Radowski CSsR

  Udostępnij