• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Charyzmat i duchowość
  Pomoc Ukrainie
 • Menu

  We wrześniu br. IV Kongres Młodych Osób Konsekrowanych

  W dniach 22-25 września 2022 r. w Licheniu odbędzie się IV Kongres Młodych Osób Konsekrowanych. Młodych, którzy poświęcili życie Bogu i pracy dla dobra Kościoła. Zapisy do 4 czerwca 2022 roku.

  WIĘCEJ: strona internetowa kongresu

  Celem kongresu jest wspólne spotkanie się, doświadczenie wspólnoty. Zauważenie, że nie jesteśmy sami – świat rzuca różne hasła i może się wydawać, że tak jest, ale my jesteśmy wspólnotą, która chce się skupiać wokół Chrystusa. Chcemy rozmawiać, wymieniać się doświadczeniami, ale także spotkać się na modlitwie – podkreśliła s. Angelika Mrówka MChR, podczas „Aktualności dnia” w Radiu Maryja. „Chcemy, aby IV Kongres Młodych Osób Konsekrowanych był uderzeniem modlitewnym” – akcentował z kolei br. Michał Petryk OFMCap. Sobotni goście Radia Maryja znajdują się w składzie komitetu organizacyjnego Kongresu.

  – Kongres skierowany jest do ludzi młodych konsekrowanych, a więc tych, którzy są lub po pierwszych ślubach zakonnych i wchodzą na drogę realizowania charyzmatu swojej zakonnej rodziny. Celem kongresu jest wspólne spotkanie się, doświadczenie wspólnoty. Zauważenie, że nie jesteśmy sami – świat rzuca różne hasła i może się wydawać, że tak jest, ale my jesteśmy wspólnotą, która chce się skupiać wokół Chrystusa. Chcemy rozmawiać, wymieniać się doświadczeniami, ale także spotkać się na modlitwie. To ma być umocnienie naszej konsekracji, umocnienie sensu życia konsekrowanego. Chcemy zatrzymać się w tym roku nad tożsamością i sensem konsekracji. By na nowo rozpaliło się w nas pragnienie: Tak! To życie, do którego zostaliśmy powołani! – wskazała s. Angelika Mrówka ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej (MChR).

  Wydarzenie ma wymiar ogólnopolski. W poprzednich trzech kongresach wzięło udział od 600 do ponad 900 uczestników. Temat przewodni został wzięty z Pisma Świętego, a brzmi: „POWSTAŃ I ŚWIEĆ” (Iz 60, 1a). Nawiązuje do energii, radości i pasji młodych konsekrowanych.

  – Chcemy, aby kongres był uderzeniem modlitewnym, formacyjnym. Oprócz konferencji, które nawiązują do fundamentalnych kwestii związanych z konsekracją, codziennie będzie modlitwa Lectio Divina, którą będzie prowadził o. Michał Deja, kapucyn. Zależy nam, aby ten kongres był trochę inny niż poprzednie. Mocno skręciliśmy w kierunku modlitewnym i formacyjnym – powiedział br. Michał Petryk z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów (OFMCap).

  Planowane są codzienne wspólne modlitwy brewiarzowe, Msze święte, czas na modlitwę osobistą, wieczór świadectw, dzielenie się przeżyciami w grupach oraz możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu przez cały czas trwania kongresu. Chętni będą mogli zwiedzić Muzeum im. ks. J. Jarzębowskiego i Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

  Cała rozmowa z „Aktualności dnia” dostępna jest [tutaj].

  za: radiomaryja.pl;  episkopat.pl

  Więcej informacji: 

  Rzecznik prasowy Kongresu (Łukasz Wójcik SDB); 725 250 470; e-mail: mlodzikonsekrowani@gmail.com;

  Sekretariat Kongresu (s. Karola Goc CSSE); 660 185 686; e-mail: mlodzikonsekrowani@gmail.com;

  Strona: https://mlodzikonsekrowani.zyciezakonne.pl/

  Zapisy: https://mlodzikonsekrowani.zyciezakonne.pl/zgloszenia-na-iv-kongres/

  Strona FB: https://www.facebook.com/mlodzikonsekrowani

  Twitter: https://twitter.com/Konsekrowani

  Instagram: https://www.instagram.com/mlodzikonsekrowani/

  Kanał YT: https://www.youtube.com/channel/UC285Ibnit04G7gEz78RF-Kw

  Organizatorzy:

  Organizatorami są: KWPZM – Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich, KWPŻZZ – Konferencja Wyższych Przełożonych  Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych, KPŻKK – Konferencja Przełożonych Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych oraz KKIŚ – Krajowa Konferencja Instytutów Świeckich.

  W skład komitetu organizacyjnego wchodzą: główny odpowiedzialny: ks. Dariusz Bartocha SDB, koordynatorzy: s. Angelika Mrówka MChR, br. Michał Petryk OFMCap oraz ks. Paweł Fedorowicz MIC, a także odpowiedzialni: za sekcję organizacyjną: s. Karolina Ostopinko CHR, 4. za sekretariat: s. Karola Gos CSSE, za posiłki i noclegi: s. Sabina Zelek SM oraz ks. Wojciech Bochenek SCJ, za muzykę i liturgię: s. Magdalena Białorudzka RM, a także za media: kl. Łukasz Wójcik SDB.

  Udostępnij