• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Warszawa: wizyta przełożonego Rycerzy Kolumba w oratorium „Centrum Miłosierdzia” dla dzieci z Ukrainy

  W parafii Redemptorystów w Warszawie na Woli gościł 2 grudnia 2022 r. przełożony wszystkich Rycerzy Kolumba na całym świecie, Najwyższy Rycerz Patrick Kelly. To właśnie w naszej parafii św. Klemensa działa Rada Rycerzy Kolumba nr 17050, która dzięki życzliwości i współpracy parafii prowadzi od 2 kwietnia 2022 r. Oratorium Centrum Miłosierdzia dla dzieci z Ukrainy.

  W czasie wakacji z oratorium skorzystało ponad 100 dzieci, które pod opieką wychowawców i psychologa z Ukrainy oraz polskiej siostry zakonnej, całkowicie bezpłatnie mogły przeżyć spokojne, bezpiecznie i ciekawe wakacje w Warszawie. W czasie roku szkolonego Oratorium działa po południu od poniedziałku do soboty.

  To dzięki wsparciu Rycerzy Kolumba z USA i działań Rady im. Św. Klemensa w Warszawie możliwa jest pomoc ukraińskim i polskim dzieciom oraz ich rodzinom. Najwyższy Rycerz uczestniczył w uroczystym spotkaniu z dziećmi, które zaśpiewały mu kilka piosenek po ukraińsku. Dla dzieci były też hojne, amerykańskie prezenty od św. Mikołaja.

  Najwyższy Rycerz przypomniał, że Zakon Rycerzy Kolumba to największa i najpotężniejsza organizacja charytatywna w Kościele katolickim założona przez bł. Ks. Michaela McGivneya, skupiająca obecnie ponad 2 mln Rycerzy na całym świecie (w Polsce ponad 7 tys.).  Jako ich przełożony podziękował warszawskim redemptorystom i rycerzom z Rady 17050 za bardzo bogatą współpracę w pomocy szczególnie dzieciom i matkom z Ukrainy.

  Symbolicznie zapakował też kilka paczek z pakietu tysiąca dwustu 8- kilogramowych paczek żywnościowych dla Lwowa przygotowanych w ten weekend przez Rrycerzy i wolontariuszy. Wartość tylko tego pakietu paczek przygotowanych przez Rycerzy to kwota ponad 150.000 złotych.

  Patrick Kelly zapewnił też o dalszym wsparciu Rady Najwyższej, która ma swoją siedzibę w New Heaven stanie Connecticut (USA). Za działalność charytatywną pamiątkowe medale otrzymali proboszcz o. Damian Simonicz CSsR i kapelan Rady 17050 o. Andrzej Kukła CSsR.

  o. Andrzej Kukła CSsR, Warszawa

  Udostępnij