• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Charyzmat i duchowość
  Pomoc Ukrainie
 • Menu

  Warszawa: Toast za Niepodległą

  W tym roku tradycyjne wspólne świętowanie 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w warszawskim kościele redemptorystów przy ul. Karolkowej odbyło się w niedzielę, 14 listopada 2021 r.

  Uroczystości rozpoczęły się koncertem Chóru Wojska Polskiego o godz. 17.30 . Żołnierze zaśpiewali pieśni, które przez lata towarzyszyły walczącym o niepodległość naszej Ojczyzny Polakom. Koncert zakończyli utworem „Barka” oddając hołd św. Janowi Pawłowi II. Następnie została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył i homilię wygłosił o. Damian Simonicz CSsR, proboszcz miejscowej parafii św. Klemensa Hofbauera. Śpiewom przewodniczył chór wojskowy, a w modlitwie uczestniczyli Rycerze Kolumba oraz licznie przybyli parafianie. Na zakończenie w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu, która powstała jaków wotum wdzięczności za Niepodległość Polski, została odmówiona modlitwa w intencji Ojczyzny ułożona przez ks. Piotra Skargę

  Świętowanie zwieńczyło wzniesienie „Toastu za naszą Niepodległą”, po czym można było nie tylko się posilić smacznymi przekąskami, ale przede wszystkim porozmawiać o Polsce i wolności, która została nam dana.

  Dziękując Panu Bogu za Niepodległość chcemy objąć nasza modlitwa nasza Ojczyznę i wszystkich rodaków prosząc, abyśmy potrafili budować prawdziwie wolna Polskę, w której szanowanie jest każde życie od poczęcia aż po śmierć.

  oprac. red.

  Udostępnij