• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Warszawa: przez piękno poznawać wolę Boga

  We wrześniu bracia klerycy rozpoczynający ostatni, szósty rok w seminarium odbywają praktyki katechetyczne w szkołach. I tak dwóch alumnów WSD Redemptorystów w Tuchowie, prowadzących katechezę szkolną w Warszawie, zorganizowało  we współpracy z duszpasterzami z Torunia i Łodzi wizytę w Operze Królewskiej w warszawskich Łazienkach.

  Do domu zakonnego redemptorystów na ul. Karolkowej w Warszawie 16 września (w piątek), przyjechało 7 młodych mężczyzn (czterech z parafii św. Marka w Łodzi i trzech z parafii św. Józefa w Toruniu) z o. Pawłem Orłem CSsR. Głównym punktem tego wieczoru była Opera Królewskiej, która znajduje się w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii w Łazienkach.

  O godz. 19.00 rozpoczęła się opera pt.: „Orfeusz” Claudio Monteverdiego, w inscenizacji, scenografii i reżyserii śp. Ryszarda Peryta, oblata Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Jak mówił o niej sam pan Ryszard: „Orfeo Monteverdiego stanowi operową alegorię świata, która poprzez Wiarę odsłania Nadzieję, która prowadzi ku Wiecznej Miłości”. Spektakl wywołał w nas najrozmaitsze refleksje, którymi dzieliliśmy się podczas wspólnego posiłku.

  WIĘCEJ: Powstała Polska Opera Królewska. Pokieruje nią prof. Ryszard Peryt, oblat redemptorystów

  Następnego dnia, w sobotę rano, sprawowaliśmy Msz꜌więtą, udaliśmy się także do kościoła św. Klemensa, gdzie pomodliliśmy się o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego CSsR, przy jego grobie. Poszliśmy także na Plac Męczenników Woli przylegający do kościoła na ul. Karolkowej i tam wspomnieliśmy 30 zamordowanych redemptorystów w Powstaniu Warszawskim, w tzw. „Rzezi Woli”.

  WIĘCEJ: 10 września: 89. rocznica śmierci o. Bernarda Łubieńskiego i modlitwa o jego beatyfikację

  Nasze spotkanie, choć krótkie było bardzo intensywne. Wzbogaciło nas ono przede wszystkich duchowo, ale też intelektualnie i uczuciowo. Poprzez rozwijanie w sobie wrażliwości na piękno chcemy także poznawać wolę Boga wobec nas i czerpać dobre wzorce w jej realizacji.

  Wydarzenie to nie mogłoby się odbyć bez życzliwości i pomocy ojców z domu zakonnego „na Karolkowej”, o. Kazimierza Piotrowskiego z Tuchowa, który pomógł nam w organizacji oraz współpracy z Centrum Duszpasterstwa Powołań Redemptorystowskich.

  Ufamy, że taki rodzaj spotkań z młodymi ludźmi może im pomóc w rozeznawaniu swojego powołania.

  br. Robert Borzyszkowski CSsR, Warszawa

  Udostępnij