• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Charyzmat i duchowość
  Pomoc Ukrainie
 • Menu

  Warszawa: modlitwa za pomordowanych 30 redemptorystów i ofiary Rzezi Woli [ZAPROSZENIE]

  6 sierpnia przypada 78 rocznica zamordowania przez Niemców 30 redemptorystów z ul. Karolkowej w Warszawie. Jak co roku, chcemy tego dnia modlić się za pomordowanych zakonników oraz wszystkich zamordowanych mieszkańców Woli.

  O godz. 11.00 na Placu Męczenników przy kościele św. Klemensa Hofbauera przy ul. Karolkowej49 w Warszawie odbędzie  się uroczystość upamiętniającą zamordowanych redemptorystów oraz ludność cywilną Woli. Uroczystość w ceremoniale wojskowym będzie oddaniem hołdu  zamordowanym redemptorystom oraz mieszkańcom warszawskiej Woli.

  WIĘCEJ: Prezydent RP pod pomnikiem 30 redemptorystów zamordowanych w Powstaniu Warszawskim

  Zaproszenie goście złożą kwiaty przed pomnikiem oraz wygłoszą mowy związane z upamiętnieniem Rzezi Woli. Na zakończenie będziemy mogli włączyć się w śpiew pieśni powstańczych.

  Kolejnym punktem dnia będzie piknik historyczno-edukacyjny w klasztornym ogrodzie który odbędzie się w godzinach 12.00-17.00. W pikniku uczestniczyć będzie grupa rekonstrukcyjna „Radosław”, która  będzie miała z sobą Goliatha (pojazd, który podczas wojny służył Niemcom do przenoszenia min).

  Animatorzy poprowadzą wiele atrakcji dla dzieci. Każdy, kto będzie chciał dowiedzieć się więcej na temat służby wojskowej, będzie mógł spotkać się z żołnierzami Wojska Polskiego, którzy młodych ludzi będą zachęcać do wstąpienia w szeregi naszego wojska.

  Na godz. 15.00 została przewidziana prelekcja na temat Rzezi Woli. Seniorzy i osoby starsze będą mogły skorzystać z podstawowych badań medycznych, które przeprowadzi służba medyczna firmy PZU S.A. Podczas pikniku będzie tez można skosztować swieżych potraw z grilla.

  WIĘCEJ: Warszawa: wystawa o męczeństwie sakramentek i redemptorystów w czasie Powstania Warszawskiego

  Dzięki naszym sponsorom wszystkie te atrakcje będą udostępnione za darmo dla wszystkich uczestników.

  Uroczystości zakończymy  o godz. 18.30 Eucharystią w intencji Ofiar Rzezi Warszawskiej Woli.

  Zapraszają Redemptoryści

  Udostępnij