• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Warszawa: cykl fimowy „Kino z Krzyżykiem”

  12 października 2015 r. o godz. 20.00 Kino Praha zaprasza na pierwsze filmowe spotkanie, w ramach nowego cyklu religijnego „Kino z Krzyżykiem”. Pokażemy kontrowersyjny film „Apostoł”, reż.Cheyenne Carron, a spotkanie z widzami poprowadzą teolog duchowości i filmoznawca o. Marek Kotyński CSsR oraz dziennikarz i historyk sztuki Paweł Kęska.

  kino_z_krzyzykiem_600x800„Kino z Krzyżykiem” to propozycja dla tych, którzy we współczesnym świecie poszukują Boga, kochają kino i tak jak my, chcą o nim rozmawiać. Kino jest najpełniejszą opowieścią, syntezą ludzkich talentów i twórczych możliwości. Szczera opowieść o człowieku to opowieść o Bogu, a więc czy można w kinie spotkać Boga? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas nowego cyklu filmowego „Kino z Krzyżykiem”. Tematem przewodnim będzie wskazane przez Papieża Franciszka „miłosierdzie”.

  Film Cheyenne Carron „Apostoł” został wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich Mirabile Dictu w Watykanie. Ukazuje współczesne oblicze konfliktu dwóch wielkich religii świata. Czy istnieje szansa na pełne szacunku współistnienie i porozumienie wyznawców Islamu i Chrześcijan? Akim doświadcza, jak wiele w życiu zmienia gorliwe poszukiwanie prawdy oraz jak bardzo w tym poszukiwaniu pomaga świadectwo innych ludzi. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Francji zakazało projekcji filmu „Apostoł” we francuskich kinach, uzasadniając swoją decyzję zagrożeniem wywołania zamieszek na tle religijnym.

   

  Newsletter Kina Praha: http://kinopraha.us7.list-manage2.com/subscribe?u=8884235d6656396257ee9cbb9&id=eb3d8e635b

  Kino Praha, kom. (+48) 728 875 350, tel. (+48) 22 343 03 07, e-mail: kasia@kinopraha.pl

  Udostępnij