• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Warszawa: Centrum Miłosierdzia opiekuje się dziećmi z Ukrainy

  Parafia św. Klemensa Hofbauera w Warszawie, prowadzona przez redemptorystów, idzie za przykładem swojego patrona, pomagając ukraińskim rodzinom z dziećmi, które uciekły przed wojną i obecnie szukają schronienia w Polsce. We współpracy z Rycerzami Kolumba przy parafii powstało „Centrum Miłosierdzia”, które otworzyło swoje drzwi 2 kwietnia 2022 r.

  O. Andrzej Kukła CSsR, koordynujący projekt: „W naszym Centrum mamy 50 dzieci z Ukrainy, które mogą korzystać z bezpłatnej i fachowej opieki wychowawców i psychologa dziecięcego z Ukrainy. Dzieci mogą korzystać z Ośrodka w godzinach od 9.00 do 18.00, od poniedziałku do piątku. Otrzymują trzy bezpłatne posiłki dziennie. W ostatnim miesiącu dzieci skorzystały z wielu atrakcji w Warszawie, takich jak wystawa Lego, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Domków dla Lalek. Dużo czasu spędzają na grach sportowych na świeżym powietrzu.”

  Okrucieństwa wojny pozostawiły głębokie ślady w życiu wielu uchodźców. W wielu przypadkach dzieci były świadkami śmierci swoich bliskich i najbliższych sąsiadów; cierpią z powodu rozłąki z krewnymi, wciąż martwiąc się o ich los. Aby zaradzić traumatycznym przeżyciom i problemom z adaptacją do nowego środowiska, Centrum Miłosierdzia planuje rozwinąć długoterminową pomoc psychologiczną i duchową.

  „Chcemy zorganizować roczny program dla maksymalnie 500 osób, dzieci i dorosłych” – wyjaśnia o. Andrzej. Projekt zakładałby koordynację i finansowanie terapii psychologicznej oraz terapii stresu i lęku dla dzieci z Ukrainy i ich bliskich.

  WIĘCEJ: Hiszpańska pomoc dla Ukrainy trafia do potrzebujących przez parafię redemptorystów w Warszawie

  WIĘCEJ: Pomoc redemptorystów Ukrainie

  za: cssr.news

  Udostępnij