• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  W Szynwałdzie o misjach redemptorystów w Brazylii

  W niedzielę 12 sierpnia 2018 r. Biblioteka Publiczna w Szynwałdzie gościła ojców misjonarzy redemptorystów Franciszka Micka i Adama Mazura ze Zgromadzenia Redemptorystów. Ojcowie wywodzą się z Szynwałdu w diec. tarnowskiej, a od kilkudziesięciu lat pełnią posługę misyjną w Brazylii.

  W czasie spotkania o. Franciszek Micek podzielił się swoimi doświadczeniami z codziennej pracy misyjnej w mieście o nazwie Bom Jesus da Lapa, zamieszkiwanym przez 100 tys. ludzi i sanktuarium o tej samej nazwie. Z kolei o. Adam Mazur opowiedział o tym, jak wygląda jego posługa misyjna w oddalonym o 800 km od Bom Jesus da Lapa Salwadorze, który zamieszkują 4 miliony ludzi.

  Misjonarze zrelacjonowali zebranym jak wygląda praca zarówno z ludźmi pochodzącymi z miasta o jednolitej religii katolickiej (Bom Jesus da Lapa) jak i miasta o religii synkretycznej (Salwador). Swoje opowieści wzbogacili zdjęciami miejsc ich codziennej pracy oraz uroczystości, takich jak m.in. obchody ważnych świąt religijnych. Ojcowie odpowiadali także na pytania zadawane przez zebranych.

  za: skrzyszow.pl

  WIĘCEJ: Pełna galeria zdjęć na FB

  WIĘCEJ: Brazylia: nowy numer biuletynu redemptorystów „Noticiário”

  WIĘCEJ: Wiceprowincji Bahia w Brazylii

  Udostępnij