• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Charyzmat i duchowość
  Pomoc Ukrainie
 • Menu

  USA: matka pielgrzymek rowerowych kolejny raz w odwiedzinach w Amerykańskiej Częstochowie

  Kolejny raz z redemptorystowskiej parafii Chrystusa Odkupiciela w z Manville, NJ w USA wyruszyła rowerowa pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Amerykańskiej Częstochowie (Doylestown, PA) – w samą uroczystość odpustową, 18 lipca 2021 r. Od lat „Mocni w wierze na rowerze” otwierają sezon pielgrzymek rowerowych do tego miejsca świętego dla Polaków w USA. Gratulujemy!

  * * *

  Zbliża się 5 rano. Powoli się zbieramy. Nastroje radosne, opony napompowane. Pełni zapału ruszamy po błogosławieństwie proboszcza z Manville w New Jersey o. Stanisława Słabego. Siedmiu śmiałków wraz z o. Marcinem Gackiem. Dołaczą jeszcze dwie. Najpierw z głośników samochodu technicznego polski hymn narodowy. Potem „Barka”. A, i jeszcze i pokropienie „z góry” na znak błogosławieństwa.

  Plan jest prosty. 50 minut jazdy i dziesiątek różańca. I tak przez 5 godzin, aż do Doylestown w Pensylwanii do Domu Matki. Na koniec powitanie przed Sanktuarium Matki Bożej w Amerykańskiej Częstochowie przez o. Bartłomieja Marciniaka, paulina, przyjaciela pielgrzymów. Dołaczą do nas jeszcze pielgrzymi z Bostonu i Passaic.

  O. Bartłomiej powie na ostatnim już etapie: ruszajcie pierwsi, bo to wy jesteście Matką pielgrzymek rowerowych do tego Świętego Miejsca do Domu Matki.

  Pokrzepieni Słowem Bożym, Komunią Świętą i adoracją, zakończyliśmy nasze pielgrzymowanie koronką wysławiająca Boże Miłosierdzie. I od razu możemy już myśleć i sercem tęskinić do następnych już, tj. 14 odwiedzin na rowerze w Domu Matki.

  o. Marcin Gacek CSsR, Manville, NJ, USA

  Udostępnij