• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  „Umocnieni” – nowy numer biuletynu Rodzina Odkupiciela

  W tym roku akademickim w nowym numerze biuletynu Rodzina Odkupiciela, nr 1/2024 (98), przedstawiamy refleksję alumnów WSD Redemptorystów nad hasłem bieżącego roku duszpasterskiego „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

  Pierwszy numer – „Zakorzenieni” – opisywał na różne sposoby początki zaangażowania się w życie Kościoła i osobistej relacji z Jezusem Chrystusem, naszym Panem i Zbawicielem. Jednak po początkach dojrzałego życia chrześcijańskiego przychodzi czas, w którym trzeba trwać w wierze i powracać do swojej pierwotnej gorliwości. O tym właśnie mówi nowy numer Rodziny Odkupiciela – „Umocnieni”.

  Na początku numeru można znaleźć artykuły dwóch braci w formacji podstawowej, którzy dzielą się tym, co ich umacnia w nowicjacie i w seminarium, na ich osobistej drodze do…

  Bycia redemptorystą, o czym z kolei mogli opowiedzieć już bardziej doświadczeni ojcowie naszej prowincji. W tym dziale o. Dariusz Paszyński CSsR, prowincjał Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Redemptorystów, mówi m.in. o roli przełożonego w umacnianiu swoich współbraci, a o. Tomasz Sadowski CSsR pisze o tym, jak wygląda umacnianie w wierze Polonii w Niemczech.

  Przykładem Bożego szaleńca umacniającego siostry i braci we wspólnej pielgrzymce wiary jest tutaj św. Gerard Majella CSsR. O tymże świętym, a także o swojej relacji z nim napisał dla nas br. Krzysztof Makowski CSsR.

  Po artykułach redemptorystów chcemy też przedstawić tych, z którymi jesteśmy Razem w misji. W podróży po wspólnotach działających przy naszych parafiach trafiamy do Gliwic, gdzie państwo Marzena i Mateusz Nowakowie opisują swoją wspólnotę „Niosąca Ducha” oraz Alpha, program ewangelizacyjny, który już milionom ludzi na całym świecie pomógł rozwinąć wiarę.

  Nie zabrakło również głosu Młodych, którzy swoim młodym rówieśnikom (i nie tylko) opowiedzieli o swoim przeżywaniu wiary. Zwieńczeniem artykułów były relacje z wydarzeń organizowanych przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań Redemptorystów, kroniki wspólnot formacyjnych, a także cieszące się zawsze ogromnym zainteresowaniem fotokroniki.

  W tym cyklu zaczęliśmy od zakorzeniania się w Kościół i Chrystusa, teraz opisujemy umacnianie się, żeby wytrwać w wierności Bogu, a co będzie dalej? Przekonacie się w następnym numerze ????

  Osoby pragnące prenumerować nasze czasopismo prosimy o kontakt z redakcją pod numerem telefonu 12 260 97 00, mailowo rodzina.odkupiciela@gmail.com lub drogą pocztową pod adresem: Redakcja Rodziny Odkupiciela, ul. Zamoyskiego 56, 30 – 523 Kraków.

  Zapraszamy również do odwiedzenia naszej seminaryjnej strony https://wsd.redemptor.pl/rodzina-odkupiciela/, gdzie dodawane są archiwalne numery naszego biuletynu.

  br. Tomasz Pasieka CSsR, redaktor naczelny Rodziny Odkupiciela, WSD Redemptorystów w Krakowie

  Udostępnij