• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Tydzień Misyjny: na misjach pracuje 61 polskich redemptorystów

  „Oto ja, poślij mnie” to hasło tegorocznego Światowego Dnia Misyjnego, zwanego Niedzielą Misyjną. Będzie on świętowany w Kościele powszechnym 18 października. W Polsce Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny. Na misjach zagranicznych pracuje także wielu polskich redemptorystów.

  Za granicą Polski posługuje 115 redemptorystów wywodzących się z Prowincji Warszawskiej. Pracują oni w 16 krajach świata, w 68 placówkach. Spośród nich 61 posługuje w 9 krajach uważanych za misyjne, w 35 placówkach:

  ALBANIA – 1 współbrat w 1 placówce; ARGENTYNA – 20 współbraci w 11 miejscach; BIAŁORUŚ – 9 współbraci w 4 miejscach; BOLIWIA – 6 misjonarzy w 3 placówkach; BRAZYLIA – 14 współbraci w 9 miejscach; BURKINA FASO – jeden współbrat; KANADA – jeden współbrat; KAZACHSTAN – 2 misjonarzy w jendym miejscu; ROSJA – 6 współbraci nw 4 miejscach.

  W ten Światowy Dzień Misyjny, także cały Tydzień Misyjny, zwracamy szczególnie uwagę na misje prowadzone przez naszych współbraci. Przybliżamy niektóre informacje dotyczące naszych misji zagranicznych i otoczamy je wzmożoną modlitwą. Docierają do nas informacje, że kryzys wywołany pandemią bardziej dotyka tamtejsze społeczeństwa niż nas, i że pozbawił wielu nie tylko stałego dostępu do leczenia, ale także najbardziej podstawowych środków do życia. Nasi współbracia na misjach stoją przed bardzo trudnym wyzwaniem i liczą na nasze wszelakie wsparcie – ofiary zebrane w naszych parafiach jak zawsze będą służyły misjom redemptorystów na świecie.

  WIĘCEJ: Światowy Dzień Misyjny 2020: Pandemia to wyzwanie dla misji Kościoła

  o. Dariusz Paszyński CSsR, Przewodniczący Sekretariatu Misji Zagranicznych Prowincji Warszawskiej Redemptorystów

  Udostępnij