• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Tuchów: u redemptorystów rozpoczyna się kurs j. polskiego dla Ukraińców

  W klasztorze redemptorystów w Tuchowie rusza bezpłatny kurs języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy. Pierwsze zajęcia będą już w poniedziałek o 15:30. Wtedy można się zapisać.

  „Celem organizacji kursu jest stworzenie szybkiej możliwości poznania języka polskiego dla osób z Ukrainy, ponieważ to może pomóc niektórym z nich rozwiązać problem utrzymania się w naszym kraju” – mówi pomysłodawca i koordynator kursu o. Kazimierz Piotrowski, który pracował w Ukrainie.

  Na terenie klasztoru w Tuchowie przygotowano salę wykładową. Osobą prowadzącą będzie Anna Piątek, polonistka, która prowadziła kursy dla osób ze Wschodu, m.in. dla studentów z WSD redemptorystów. Zna także język rosyjski.

  Kurs obejmuje 58 godzin wykładowych. W ciągu tygodnia wykłady odbywać się będą w poniedziałek, środę i piątek, po dwie godziny wykładowe w godzinach 15:30 – 17:15. Kurs będzie prowadzony od 28 marca do 10 czerwca. Uczestnicy otrzymają m.in. potrzebne materiały i kilka książek elektronicznych do nauki języka polskiego dla Ukraińców.

  Ponadto o. Kazimierz Piotrowski z tuchowskiej wspólnoty redemptorystów od minionej środy we współpracy z Urzędem Gminy w Ciężkowicach rozpoczął prowadzenie kursu języka polskiego dla Ukraińców przyjętych na terenie tamtej gminy.

  red. / oraz  eb / Tuchów, KAI; za: ekai.pl

  fot. Piotr Wróbel

  Udostępnij