• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Tuchów: trwają obrady europejskiej fazy XXVI Kapituły Generalnej Redemptorystów

  Czterdziestu redemptorystów i świeckich spotyka się w dniach 11-22 września 2023 r. w Tuchowie w Polsce na obradach trzeciej, europejskiej fazy XXVI Kapituły Generalnej Zgromadzenia Redemptorystów.

  Zakończona rok temu druga, kanoniczna faza Kapituły Generalnej dla całego Zgromadzenia podjęła decyzje w obszarach rozumienia tożsamości redemptorystów, życia wspólnotowego, misji, formacji i zarządzania. Zadaniem trzeciej fazy, która odbywa się na każdym kontynencie w ramach tzw. konferencji, jest przekucie ich na konkrety i przygotowanie wdrożenia w życie redemptorystów i świeckich współpracowników w misji.

  WIĘCEJ: Tuchów: rozpoczęła się trzecia, europejska faza XXVI Kapituły Generalnej

  WIĘCEJ: Przełożony generalny, o. Rogerio Gomes CSsR, do słuchaczy Radia Maryja: Mamy moralny obowiązek głoszenia Słowa Bożego

  Pierwsze kilka dni obrad w Tuchowie zostały poświęcone na pogłębienie metodologii prac i podjętych decyzji oraz na plenarne i grupowe dyskusje, jak wprowadzić je w życie. Odbywa się to także częściowo metodą synodalną, tzn. poświęcając odpowiedni czas na słuchanie w ciszy Ducha Świętego w Bożym Słowie oraz na to, jak to jest rozumiane i przyjmowane przez pozostałych uczestników obrad.

  Owocem dotychczasowych prac jest szkic planu działania Konferencji Redemptorystów Europy na najbliższe sześć lat (2023-2028), który w następnych dniach obrad zostanie poddany dyskusji i doprecyzowaniu. Właściwe obrady kapitulne zakończą się prawdopodobnie we wtorek, 19 września, a środa i czwartek zostaną poświęcone na zebranie konferencji, które zajmie się m.in. sprawozdaniami z ostatnich lat jej pracy i wyborami kandydatów na jej koordynatora, którzy zostaną przedstawieni Zarządowi Generalnemu do dokonania nominacji.

  Miłą przerwą w obradach była niedzielna, całodniowa wycieczka do Krakowa ze zwiedzaniem zamku królewskiego na Wawelu i Starego Miasta. Zaś wcześniej, rankiem tego dnia modliliśmy się wspólnie z wiernymi w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, powierzając jej także, zgodnie z miejscową tradycją, sprawę powołań kapłańskich i zakonnych do naszego Zgromadzenia.

  o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, Tuchów

  Udostępnij