• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Tuchów: wieczyste śluby zakonne

  Jak co roku, 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, redemptoryści z Prowincji Warszawskiej składali Bogu swe śluby zakonne.

  Pięciu naszych współbraci, którzy ukończyli piąty rok studiów seminaryjnych, powiedziało Chrystusowi swoje „tak” na wieki. Śluby wieczyste na ręce o. Janusza Soka CSsR, Przełożonego Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, złożyli bracia: Arkadiusz Buszka CSsR, Tomasz Mikołajczyk CSsR, Stanisław Paprocki CSsR, Antoni Popek CSsR i Wacław Zyskowski CSsR. W homilii podczas uroczystej Eucharystii w sanktuarium w Tuchowie o. Sok mówił m.in. o tym, że nowi profesi wieczyści mogli oddać się Bogu całkowicie tylko z jednego powodu: „ponieważ czuli na swoich ramionach rękę kochającego ich Boga, któremu nauczyli się ufać”.

  Pozostali klerycy ponowili swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa na kolejny rok podczas jutrzni w kaplicy seminaryjnej w Tuchowie.

  Tego samego dnia w domu zakonnym na Lubaszowej swoje pierwsze śluby złożyło dziesięciu współbraci, którzy przez cały ostatni rok poznawali życie i charyzmat Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela w ramach próby nowicjackiej. W czasie liturgii w kaplicy Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny otrzymali Konstytucje, określające sposób życia redemptorystów, a także przyjęli zakonny habit.

  Warto dodać, że dzień wcześniej, w czasie I nieszporów Uroczystości Wniebowzięcia NMP, dziewięciu współbraci rozpoczęło kanoniczny nowicjat na Lubaszowej.

  Prosimy o modlitwę w intencji profesów wieczystych i czasowych, a także kandydatów do złożenia ślubów czystości, ubóstwa i posłuszeństwa w apostolskiej wspólnocie redemptorystów, aby byli w świecie świadkami Jezusa, który nie zawahał się umrzeć dla naszego zbawienia, a niedoskonałych ludzi uzdalnia do podążania za Nim poprzez życie radami ewangelicznymi.

  br. Tomasz Bil CSsR, WSD Tuchów

  fot.  br. Łukasz Baran CSsR, WSD Tuchów

  Udostępnij