• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Tuchów: czuwania młodzieżowe wróciły!

  Drugie tegoroczne młodzieżowe czuwanie w tuchowskim sanktuarium Matki Bożej, 19 lutego 2021 r., przebiegło pod hasłem: „Kocham ciało czy kocham ciałem?”. Swoimi przemyśleniami w tej tematyce dzielił się ze słuchaczami o. Stanisław Madejczyk CSsR – duszpasterz młodzieży z Gliwic.

  W rozważaniach użyte zostały m.in. biblijne obrazy z historii Adama i Ewy, oraz opowieść o grzesznej kobiecie ocierającej łzami stopy Jezusa. Po wygłoszonym słowie, przy akompaniamencie scholi rozpoczęła się adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Momenty ciszy były okazją do wejścia w osobisty dialog z Jezusem.

  Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem rozpoczęła się Msza Święta, która stanowiła centralnym punkt piątkowego spotkania. Dzięki obecności Synaj.tv łączyli się z nami przez internet także ci, którzy z różnych przyczyn nie mogli przybyć osobiście do bazyliki.

  Miłość Boga do człowieka stanowiła źródło rozważań w tematyce miłości ciała i miłości ciałem. Nauczyć kochać może tylko Ten, który sam jest Miłością. Uczmy się kochać siebie i innych od Jezusa.

  br. Tomasz Wierzbicki CSsR, WSD Redemptorystów w Tuchowie

  Udostępnij