• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Tuchów: coroczny zjazd redemptorystów misjonarzy ludowych i rekolekcjonistów

  Pielgrzymi nadziei – w drodze do Jubileuszowego Roku Świętego – to temat tegorocznego zjazdu misjonarzy i rekolekcjonistów Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. W dniach 29-31 stycznia 2024 r. pięćdziesięciu z nich spotkało się w Tuchowie, by dobrze przygotować się do głoszenia Ewangelii w Roku Świętym 2025, który będzie obchodzony w Kościele właśnie pod hasłem „Pielgrzymi nadziei” i w poprzedzającym go Roku Modlitwy, oraz podjąć refleksję nad stanem obecnym oraz przyszłością misji parafialnych i rekolekcji w Kościele w Polsce.

  Zjazd rozpoczął się wieczorną modlitwą, a wtorkowe przedpołudnie zostało poświęcone pogłębieniu znaczenia roku jubileuszowego oraz tematu nadziei w Piśmie Świętym, w czym przewodnikiem dla zebranych był ks. dr hab. Stanisław Witkowski MS, prof. UPJPII w Krakowie. Druga część dnia formacyjnego to wykład ks. dr hab. Janusza Królikowskiego, prof. UPJPII z Tarnowa nt. „Jezus Chrystus – droga nadziei”.

  Trzeci dzień zjazdu rozpoczął się poranną Eucharystią w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, a przedpołudnie zostało poświęcone refleksji nad stanem obecnym oraz przyszłością redemptorystowskich misji parafialnych i rekolekcji w Kościele w Polsce oraz sprawom bieżącym.

  Obecnie bezpośrednio w działalność misyjno-rekolekcyjną w Polsce i na Białorusi zaangażowanych jest ok. 60 redemptorystów. W roku 2023 przeprowadzili ok. 100 misji parafialnych, kilkadziesiąt serii renowacji misji, a w samym tylko adwencie zeszłego roku ponad 200 serii rekolekcji. Za dwa tygodnie, od Środy Popielcowej, w wielu parafiach, z pomocą redemptorystów zaangażowanych na co dzień w inną działalność, przeprowadzą kilkaset rekolekcji wielkopostnych.

  o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, Warszawa; fot. o. Mariusz Chyrowski CSsR, Tuchów

  Udostępnij