• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Toruń: złoty jubileusz kapłaństwa oo. Stefana Karpety, Tadeusza Rydzyka i Bolesława Słoty

  Za kilka dni, 20 czerwca, złoty jubileusz kapłaństwa będą w tym roku obchodzić Współbracia  święceni  w 1971 r. : oo. Stefan Karpeta, Tadeusz Rydzyk i Bolesław Słota. Wszyscy złoty jubileusz świętowali w niedzielę, 13 czewrca 2021 r. w sanktuarium NMP Gwiazdy Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

  Podczas homilii o. dr Bolesław Słota, posługujący od lat w Radiu Maryja i TV Trwam, przypomniał, czym jest kapłaństwo. To sianie dobrej nowiny, które jubilaci, ojcowie redemptoryści, realizują od 50 lat.

  – Nasze kapłaństwo wypełnia się. Rozpoczęło się w zgromadzeniu redemptorystów. To zgromadzenie ma dwie charakterystyczne cechy i o nich musimy pamiętać i młodych, którzy przychodzą do zgromadzenia, w tym duchu wychowywać. Misją jest sianie, a drugi rys – nazywany charyzmatem po naszym założycielu – to jest Maryjność – wskazywał o. dr Bolesław Słota CSsR.

  Misja połączona z kultem Matki Bożej zrodziła wspaniałe owoce.

  – Naszemu zgromadzeniu zostało powierzone to dzieło, którym nazywamy Radio Maryja i wszystko inne, co powstało przy tej siejącej Ewangelię instytucji. (…) To tutaj jest wielkie centrum siania misyjności. Nieprawdopodobnej misyjności, docierającej do krańców ziemi. Nie boję się tego powiedzieć, bo kiedy odmawiamy Różaniec lub Koronkę do Bożego Miłosierdzia, to i z Tokio łączą się z nami w modlitwie – zaznaczył współpracownik Radia Maryja i TV Trwam.

  Za dar kapłaństwa dziękował w niedzielę Bogu i ludziom o. Stefan Karpeta, który przez lata posługiwał na misjach w Boliwii.

  – Dziękujemy za rodziców, za wychowawców, za formatorów, za ludzi spotkanych. Ja naprawdę szczerze dziękuję Bogu za tych ludzi, których w Górach Boliwijskich, w Andach spotkałem. Jakże oni wiele mnie nauczyli. Chociaż większość z nich nie umiała czytać ani pisać, ale godność człowieka i godność dziecka Bożego w nich się objawiała – zaznaczył o. Stefan Karpeta CSsR.

  Złoty jubileusz kapłaństwa świętuje także dyrektor i założyciel Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk.

  – To wszystko Pan Bóg czyni w nas i przez nas. Jak sobie uświadamiam tę drogę do kapłaństwa, to od dziecka ktoś coś wrzucił: dom rodzinny, rodzice, rodzeństwo, rodzina. Nie zapomnę pobożnych pań w kościele – wspominał dyrektor Radia Maryja.

  O. Tadeusz Rydzyk podziękował całej Rodzinie Radia Maryja za trwanie przy katolickiej rozgłośni, a także przy innych powstałych dziełach, prosząc o dalsze zaangażowanie i wsparcie.

  – To wszystko, co jest, to jesteście Wy, to Wy to robicie. To ci, których tu nie ma. To Pan przez nas wszystkich to czyni. Czyńmy dalej – mówił o. Tadeusz Rydzyk.

  Dyrektor Radia Maryja zaapelował o umocnienie w nas Ducha.

  – Umacniajmy Ducha. Pan Jezus umocni nas i nie bójmy się. Alleluja i do przodu – akcentował redemptorysta.

  WIĘCEJ: List Prezydenta RO Andrzeja Dudy do o. Tadeusza Rydzyka z okazji 50-lecia kapłaństwa

  za: TV Trwam News; fot. Monika Bilska, Radio Maryja

  Udostępnij