• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Toruń: wspólnota modląca się o cud potrzebny do beatyfikacji o. Bernarda Łubieńskiego CSsR

  Z inicjatywy osób świeckich 10 kwietnia 2024 r. przy sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu powstała nowa wspólnota osób pragnących modlić się o cud potrzebny do beatyfikacji sługi Bożego ojca Bernarda Łubieńskiego.

  * * *

  W naszym sanktuarium jest około 160 relikwii świętych. O niektóre z nich prosiliśmy i długo oczekiwaliśmy na ich przybycie. Inni święci przybywali do nas niespodziewanie niosąc ze sobą piękną historię życia oddanego Bogu. Każdy święty ma swoje niepowtarzalne przesłanie i drogę do świętości.

  Przy prezbiterium znajduje się obraz redemptorysty, Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego. Niektóre osoby przychodzące do sanktuarium zwróciły uwagę na to, że nie jest on jeszcze ogłoszony świętym i trzeba mu w drodze na ołtarze dopomóc modlitwą. I tak z inicjatywy osób świeckich 10 kwietnia 2024 r. przy naszym Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu powstała nowa wspólnota osób pragnących modlić się o cud potrzebny do beatyfikacji sługi Bożego ojca Bernarda Łubieńskiego.

  Wspólnota licząca 20 osób wybrała przewodniczącą panią p. Danutę Zając i zastępcę. Każdego 10-go dnia miesiąca wspólnota będzie gromadzić się na wspólnej modlitwie. Uczestniczyć będą w różańcu i Mszy świętej w intencji rychłej beatyfikacji ojca Bernarda Łubieńskiego i wyproszenia cudu, a także będą przybliżać sobie postać redemptorysty w oparciu o biuletyn „Apostoł Polski”.

  Przy tej okazji wyrażamy wdzięczność o. Sławomirowi Pawłowiczowi i o. Sylwestrowi Cabale za regularne przysyłanie biuletynu „Apostoł Polski”. Opiekunem wspólnoty został o. Andrzej Laskosz, kustosz sanktuarium.

  W tym dniu zostały poświęcone różańce oraz wręczony dokument przynależności do wspólnoty, a także biuletyn „Apostoł Polski”. Ufamy, że nasza systematyczna i gorliwa modlitwa przyczyni się do rychłej beatyfikacji o. Bernarda Łubieńskiego.

  Duszpasterze sanktuarium

  Udostępnij