• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Lectio divina na każdy dzień Wydawnictwo Homo Dei
  Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Płyta CD z pieśniami do MBNP
 • Menu

  Toruń: rekolekcje zakonne dla młodszych współbraci

  W dniach 13-17 listopada 2023 roku w Toruniu odbyła się kolejna seria rekolekcji zakonnych w naszej prowincji, w których uczestniczyło ponad 20 współbraci z różnych domów zakonnych w Polsce i za granicą. Ta tura rekolekcji była skierowana głównie do młodszych współbraci, co nie przeszkodziło w tym, aby również i starsi współbracia wzięli w nich udział. Rekolekcje poprowadził ks. dr Piotr Kot z diecezji legnickiej, który z zamiłowania i z wykształcenia jest biblistą.

  Rekolekcjonista, bazując na tekstach z Pisma Świętego i świadectwie własnego życia, ukazywał, jak Słowo Boże może przemieniać i kształtować nasze życie. Rozważania rekolekcyjne skłoniły uczestników do zastanowienia, czy potrafią się zgodzić na Bożą wolę w swoim życiu, która często wymaga zmiany nastawienia, zwłaszcza w życiu kapłańskim i zakonnym. Ks. Piotr zachęcał uczestników rekolekcji do przyjrzenia się swemu sercu i do spojrzenia na powołanie kapłańskie przede wszystkim jako na dar. Najważniejszym przesłaniem rekolekcji jest prawda, iż słowo Boże przenika nasze życie.

  Czas rekolekcji był również dobrą okazją do poruszenia nurtujących kwestii dotyczących nauczania Kościoła i prowadzenia duszpasterstwa podczas rozmów z rekolekcjonistą, który jest wikariuszem biskupim ds. ewangelizacji i formacji chrześcijańskiej, a także do wymiany doświadczeń duszpasterskich pomiędzy uczestnikami spotkania.

  o. Grzegorz Pruś CSsR, Elbląg

  Udostępnij