• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Toruń: ostatnia w tym roku seria rekolekcji dla redemptorystów

  Postać Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego towarzyszyła uczestnikom kolejnej już tury rekolekcji prowincjalnych, 19-23 listopada 2018 r., które tym razem odbywały się w Toruniu. Rekolekcyjnemu skupieniu przewodniczył o. Andrzej Łabuda CSsR, misjonarz i rekolekcjonista pochodzący z Mościsk, gdzie o. Bernard utworzył pierwszą placówkę redemptorystów na ziemiach polskich.

  Osobiste doświadczenie rekolekcjonisty, który miał okazję żyć i wzrastać wśród ludzi osobiście znających i pamiętających „kulawego misjonarza”, sprawiło, że konferencje wzbogacone były o nieznane do tej pory, a jednocześnie niezwykle ciekawe fakty z życia o. Łubieńskiego.

  Zarówno rekolekcjonista, jak i miejscowi ojcowie, gospodarze gościnnego jak zwykle domu pielgrzyma, dołożyli wszelkich starań, by ostatnia w tym roku seria rekolekcji prowincjalnych była udana i – miejmy nadzieję – owocna.

  W rekolekcjach uczestniczyli redemptoryści pracujący w Polsce i za granicą, a także księża michalici z sąsiedniej parafii na toruńskich Rybakach.

  WIĘCEJ: O. Bernard Łubieński od dziś Czcigodnym Sługą Bożym!

  WIĘCEJ: Czcigodny Sługa Boży Bernard Łubieński CSsR – misjonarz, który wzbudzał nadzieję [VIDEO]

  o. Arkadiusz Buszka CSsR, Lublin

  Udostępnij