• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Toruń: nowi oblaci redemptorystów i misjonarka Najświętszego Odkupiciela

  W Toruniu mamy nową Misjonarkę Najświętszego Odkupiciela i oblatów Zgromadzenia Redemptorystów. Gratulujemy i ufamy, że te nowe więzi między nami zaowocują dla dobra wszystkich!

  W piątek 15 marca 2019 r. przeżywaliśmy święto św. Klemensa Hofbauera. Uroczystej Eucharystii o godz. 18.00 przewodniczył i słowo Boże wygłosił o. Witold Hetnar CSsR – Radny zwyczajny. Jest to zarazem święto patronalne mieszkańców Działek św. Klemensa, którzy licznie zgromadzili się w tym dniu w kościele św. Józefa. Dziękujemy im za ufundowanie chlebków ku czci św. Klemensa – patrona piekarzy.

  Po homilii nastąpiło przyjęcie zobowiązań Świeckich Misjonarzy Najświętszego Odkupiciela. Po raz pierwszy swoje przyrzeczenia o współpracy apostolskiej z redemptorystami złożyła p. Anna Kołodziejczak, a odnowiły je panie: Agnieszka Zydor, Ewa Łuczak i Paulina Jeżakowska. Życzymy im wiele zapału do dalszej współpracy z redemptorystami w działalności ewangelizacyjnej. Warto dodać, że w Prowincji Warszawskiej Redemptorystów ta forma współpracy istnieje od 2013 roku i obejmuje obecnie 10 osób. Z Torunia należą do niej jeszcze panie: Jolanta Zatorska, Joanna Kroplewska i Anna Wojna.

  Po Komunii Świętej uroczyście ogłoszono nowych oblatów Zgromadzenia Redemptorystów. Zostali nimi nasi parafianie: Państwo Maria i Mariusz Krukarowie oraz Teresa i Bogdan Gajtkowscy, którzy od wielu już lat są zaangażowani we współpracę z redemptorystami i żyją ich duchowością. Nowym oblatom zostały odczytane i wręczone dyplomy podpisane przez o. Generała Michaela Brehla.

  o. Jacek Burnus CSsR, Toruń

   

  Udostępnij