• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Charyzmat i duchowość
  Pomoc Ukrainie
 • Menu

  Toruń: 14. Dziękczynienie w Rodzinie – 6 sierpnia [ZAPROSZENIE]

  Zapraszamy bardzo serdecznie za Dziękczynienie w Rodzinie – jak co roku (tym razem w sobotę, 6 sierpnia 2022 r.), dziękujemy wszystkim, którzy współtworzą Radio Maryja, Telewizję Trwam, Akademię Kultury Społecznej i Medialnej i inne dzieła przy Radiu Maryja.

  Uroczystości rozpoczną się w amfiteatrze przy sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła w Toruniu  o godz. 11.00 – koncertem w wykonaniu o. Azariasza Hessa OFM i o. Juliana Mieczysława Śmierciaka OFM.

  W samo południe, pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Śmigla – ordynariusza diecezji toruńskiej, sprawowana będzie Eucharystia. Natomiast o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszosobotnie z procesją różańcową.

  Po Mszy św. – około godz. 13.30 – w amfiteatrze na scenie nad wodą odbędą się wspaniałe koncerty. Wystąpią m.in.:

  – Jan Wojdak i zespół „Wawele”,

  – Państwowy Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Hutsulia” z Ukrainy,

  – artyści scen polskich w koncercie zatytułowanym “Z operetką w Twoim domu – Łukasz Lech i jego goście”.

  Przygotowano także wiele atrakcji:

  • Stoiska gastronomiczne ze zdrową i ekologiczną żywnością: owocami, przetworami, sokami, miodem, nabiałem i pieczywem. Nie zbraknie także tradycyjnych potraw z grilla i smakołyków z polowej kuchni. Zapraszamy także do naszej kawiarni, księgarni oraz stanowisk Fundacji Nasza Przyszłość z bogata ofertą wydawniczą. Będą także górale z kożuchami, Nasz Dziennik, Lasy Państwowe i inni wystawcy. O Akademii Kultury Społecznej i Medialnej opowiedzą Wam nasi studenci.
  • na parkingu przy sanktuarium – w „Miasteczku zdrowia” (w ramach projektu „Zdrowe Życie” realizowanym przy współpracy PZU, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Aktywów Państwowych, NFZ, pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej) – zostaną przeprowadzone bezpłatne konsultacje medyczne ze specjalistami z zakresu: badania podstawowe (EKG, cukier, ciśnienie, cholesterol) + internista; spirometria + pulmonolog, dietetyk, dermatolog, USG płuc. W strefie znajdować się będzie stoi również mammobus, w którym przeprowadzane jest badanie dla kobiet w wieku 50-69 lat. Ponadto można skorzystać z konsultacji kardiologicznej, a w strefie organizowanej przez NFZ można np. wyrobić kartę EKUZ lub potwierdzić profil zaufany. Pamiętajmy o wzięciu ze sobą dowodów osobistych.
  • UWAGA! Miasteczko zdrowia będzie obecne przy naszym sanktuarium przez dwa dni: 6 i 7 sierpnia. Mieszkańców Torunia w sposób szczególny zapraszamy w niedzielę 7 sierpnia. W sobotę dajmy szansę skorzystania z badań pielgrzymom.
  • Na najmłodszych będzie czekało specjalne miasteczko nauki i zabawy przygotowane przez Państwową Straż Pożarną.

  Zapraszamy także do Parku Pamięci, gdzie oddajemy hołd Polakom ratującym Żydów i Sprawiedliwym Ukraińcom. Na terenie parku znajdują się także tężnie solankowe.

  Tegoroczne uroczystości odbywać się będą pod honorowym patronatem ks. bp. Wiesława Śmigla – ordynariusza diecezji toruńskiej; Ministra Edukacji i Nauki, prof. Przemysława Czarnka oraz Prezydenta Miasta Torunia p. Michała Zaleskiego.

  oprac. red. na podst. radiomaryja.pl

  Udostępnij