Światowy Dzień Misyjny: 53 polskich redemptorystów posługuje w 9 krajach misyjnych, w 30 miejscach
W niedzielę, 19 października 2025 r. obchodzimy Światowy Dzień Misyjny pod hasłem: „Misjonarze nadziei pośród narodów”. Rozpoczyna on jednocześnie Tydzień Misyjny, podczas którego modlimy się w intencji misji i misjonarzy.
Jest to okazja, aby przybliżać wiernym misje zagraniczne naszej Prowincji oraz otaczać je modlitwą i wspierać materialnie. 53 polskich redemptorystów posługuje w 9 krajach misyjnych, w 30 placówkach. Trzy polskie redemptorystki prowadzą życie mnisze i apostołują w Pietropawłowsku w Kazachstanie. Jesteśmy także zachęcani do odnowy ducha i rozpalania zaangażowania w dzieło przekazywania Ewangelii „wszystkim narodom” (Mt 28,19).
WIĘCEJ: ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA NA 99. ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY 2025 [PDF]
W parafiach w tym czasie podejmowane są inicjatywy modlitewne i formacyjne, organizowane są zbiórki na fundusz solidarności, dzięki którym w najbiedniejszych zakątkach świata powstają m.in. szkoły, kaplice, szpitale, studnie.
Niedziela Misyjna to coś więcej niż wznoszenie budynków – to przede wszystkim tworzenie przestrzeni spotkania z Chrystusem. Światowy Dzień Misyjny przypomina, że Kościół z natury jest misyjny, a solidarność i modlitwa potrafią łączyć katolików na całym świecie w jednym wspólnym celu – niesieniu Chrystusowej miłości tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna.
oprac. red. na podst. materiałów własnych i za: episkopat.pl





























