• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Świąteczny numer biuletynu „Apostoł Polski”

  Ukazał się nowy, świąteczny numer biuletynu sprawy beatyfikacji redemptorysty, Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego „Apostoł Polski”. Zachęcamy do lektury i modlitwy o jego beatyfikację!

  WIĘCEJ: O. Bernard Łubieński od dziś Czcigodnym Sługą Bożym!

  Kończący się rok kalendarzowy był dla nas Polaków szczególny w związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Uświadomiliśmy to sobie po raz kolejny, że zawdzięczamy ją przede wszystkim naszym przodkom, którzy przepojeni głębokim patriotyzmem i ofiarnością, mimo niewoli, przekazywali kolejnym pokoleniom miłość do Ojczyzny oraz przywiązanie do wiary, języka i kultury narodowej. Dlatego też jesteśmy im winni szacunek i cześć. Wśród tych osób są nie tylko politycy, żołnierze, nauczyciele, ale także wielu kapłanów, którzy modlitwą i posługą słowa podtrzymywali w naszym narodzie miłość do Ojczyzny.

  Jednym z nich był na pewno Czcigodny Sługa Boży o. Bernard Łubieński. Stąd tym większa nasza radość, że w kończącym się roku dobiegł końca bardzo ważny etap w procesie Jego beatyfikacji – ogłoszenie heroiczności cnót. Świadectwem miłości o. Łubieńskiego do Ojczyzny i zatroskania o Jej los może być kolejny fragment książki
  Gwiazdy katolickiej Polski. Żywoty wielkich Sług Bożych oraz fragment Jego Wspomnień mówiący o wstąpieniu do Zgromadzenia Redemptorystów.

  Dla lepszego poznania duchowości o. Bernarda, zamieszczamy także wybór myśli z Jego pism. Nie mgło też i w tym numerze Apostoła Polski zabraknąć próśb i podziękowań za kolejne łaski otrzymane od Boga przez ludzi za Jego wstawiennictwem. To przecież przede wszystkim wytrwałą modlitwą możemy uprosić konieczny jeszcze cud, abyśmy mogli cieszyć się wyniesieniem
  Czcigodnego Sługi o. Bernarda Łubieńskiego do chwały ołtarzy.

  Czasopismo zostało wydrukowane przez: Poligrafię Redemptorystów w Tuchowie

  o. Sławomir  Pawłowicz CSsR, Wicepostulator Beatyfikacji Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego

  ul. Wysoka 1, 33 – 170 Tuchów lub e-mail: o.bernard@cssr.pl

  WIĘCEJ: Starsze numery biuletynu „Apostoł Polski”

  Udostępnij