• Portal Kaznodziejski
  Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  150-lecie ogłoszenia św. Alfonsa Liguori doktorem Kościoła
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Sukcesy redemptorystów w XXI Mistrzostwach Polski Księży i Kleryków w tenisie ziemnym

  W dniach 6-8 września 2021 r. odbyły się w Żywcu XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w tenisie ziemnym. Redemptorystów reprezentowali o. Antoni Paździorko (kat. +60), wieloletni uczestnik tych zawodów oraz br. kl. Robert Borzyszkowski (kat. Open), którzy zajęli wysokie miejsca. Gratulujemy!

  * * *

  W turnieju uczestniczyło około 40 księży i kleryków z całej Polski, a także jeden ksiądz z Włoch, jeden z Czech i dwóch ze Słowacji. Zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych, m.in.: Open, +45, +55, + 60 i +70 lat, a także w rozgrywkach deblowych. Zawody rozgrywane były w pięknym ośrodku „Park Tenis Żywiec 1918”, który ma już ponad 100-letnią historię.

  To wyjątkowe wydarzenie rozpoczęło się od losowania, które było szczęśliwe szczególnie dla Roberta, bo pozwoliło uniknąć mu w grupie rozstawionego z numerem jeden, wieloletniego mistrza zawodów – o. Daniela Waszka OFM. Kategoria Open została podzielona na dwie grupy, w której odpowiednio 5 i 4 zawodników rywalizowało w formule każdy z każdym.

  W kategorii o. Antoniego Paździorki zgłosiło się 6 zawodników, dlatego rywalizowali oni między sobą w jednej grupie w tej samej formule.

  Robert po zaciętych walkach wygrał 3 z 4 swoich gier, ulegając nieznacznie rozstawionemu z numerem drugim ks. Piotrowi Majchrzakowi 4:6, 5:7, co dało mu drugie miejsce w grupie i 3 miejsce w całym turnieju.

  Ojciec Antoni, który ze rywalizował z księżmi nawet 9 lat młodszymi od siebie, po wyrównanych grach wygrał trzy swoje mecze, a tylko w dwóch meczach musiał uznać wyższość rywali. Zapewniło mu to ostatecznie 3 miejsce w kategorii +60.

  Do tego doszły także mecze w rozgrywkach deblowych, w których to o. Antoni jak i Robert grali z różnymi partnerami i ostatecznie zajęli 3 miejsca odpowiednio w swoich kategoriach.

  Wydarzenie to oprócz walorów sportowych było także cennym doświadczeniem wspólnoty duchowieństwa, które codziennie rano uczestniczyło na Mszy Świętej w pobliskim kościele św. Floriana, a także zbierało się wspólnie (niezależnie od zaciętości gier) o 15:00 na koronce do miłosierdzia Bożego w centrum ośrodka.

  Do tego wszystkiego dołączył także czynnik intelektualny, gdyż uczestnicy Mistrzostw w czasie przerw mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach metodycznych dla katechetów: „Jak odbudować komunikację z uczniami w nauczaniu stacjonarnym”, które prowadził ks. dr hab. Robert Zapotoczny.

  Dla mnie jako kleryka było to cenne doświadczenie wspólnoty duchowieństwa, które dba o zdrowego ducha poprzez wysiłek fizyczny, a także potrafi być dla siebie wymagającym rywalem na korcie i serdecznym przyjacielem poza nim.

  Więcej informacji na stronie: http://tenisksiezy.pl/2014/index.php

  br. Robert Borzyszkowski CSsR, WSD Redemptorystów w Tuchowie

  Udostępnij