• Rekolekcje i wypoczynek – CADR i Scala W górach i nad morzem
  Portal Kaznodziejski
  Rok Świętego Klemensa Hofbauera, Jubileusz 200-lecia śmierci
  Charyzmat i duchowość
 • Menu

  Spotkanie rodzin redemptorystów w Toruniu

  W niedzielę 2 czerwca 2019 r. w Toruniu spotkały się rodziny redemptorystów z północnej cześć Polski.

  Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej Eucharystii w Kościele Św. Józefa, której przewodniczył o. Tomasz Jakubczak CSsR, a współcelebrowali o. Wojciech Flizikowski i o. Kazimierz Wojtunik – misjonarze z Argentyny. Natomiast po Niej odbyło się spotkanie przy kawie i herbacie oraz ciastach przywiezionych przez uczestników. W tej części spotkania o. Tomasz podzielił się doświadczeniem sześcioletniej pracy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Pietropawłowsku na północy Kazachstanu, a ojcowie Wojciech i Kazimierz opowiadali o pracy misyjnej w Argentynie.

  Był także czas aby się wzajemnie poznać porozmawiać o naszym codziennym życiu i wspomnieć o naszych współbraciach dzięki, którym uczestnicy spotkania mogli przybyć do Torunia. Spotkanie zakończyło się obiadem w klasztornym refektarzu. Spotkanie odbyło się w gościnnym domu zakonnym redemptorystów przy ul. św. Józefa. Za życzliwość, gościnność i otwarte serce serdecznie dziękujemy całej Toruńskiej wspólnocie.

  Spotkanie rodzin Redemptorystów są organizowane przez sekretariat misyjny dwa razy w roku dla rodzin redemptorystów posługujących w Polsce i poza jej granicami.

  o. Tomasz Jakubczak CSsR, Warszawa

  Udostępnij